CHOVATELSKÁ STANICE

LIBAMI

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata

Chovatelský servis

Naše chovatelská stanice LIBAMI nabízí štěňata s PP odchovaná v rodinném prostředí s tou nejlepší péčí a podmínkami.

Do zdraví štěňátek investujeme mnoho nejenom po finanční stránce, ale též po stránce časové. Samovzdělávání, konzultace s veterináři, prevence. Rodiče jsou před samotným krytím vyšetřeni a je jim proveden celkový krevní obraz. Ke krytí přistupujeme pouze v případě zcela zdravých jedinců. Rodičům podáváme vitamínové a minerální doplňky, feny očkujeme proti Herpes viru. Feny jsou počas březosti na výživném krmivu Royal Canin Starter Reproduction, pro dosažení dobré laktace dostávají navíc svalovinu a tvaroh.

Velice důležitá je volba krycích psů. Pořizujeme nákladné psy a feny z Evropy i z USA a neváháme zaplatit vysoké krycí poplatky za importované krycí psy jiným chovatelům, neboť nepříbuzná spojení a široká genová variabilita garantují pevnější zdraví našim odchovům, než když se budeme snažit ušetřit a používat příbuzné jedince za nižší cenu.

Máme speciální
porodnu i odchovnu, které jsou umístěny uprostřed domu a nejsou využívány pro jiné účely. Jsme se štěňátky ve stálém kontaktu. Porodny jsou také vybaveny kamerami, které jsou rozvedeny do okruhu po celém domě, což je výborné pro neustálou kontrolu štěňátek. Je zde kladen velký důraz na čistotu a dobrou hygienu. Nepoužíváme žádné hobliny, slámu ani jiné podestýlky, nahrazujeme to celodenní péčí a úklidem. Častý kontakt se štěňátky je důležitý i pro jejich přátelskou a nebojácnou povahu.


Odstav štěňátek probíhá na kvalitním Superprémiovém krmivu.

Dokrmovat začínáme ve třetím až čtvrtém týdnu velice kvalitním krmivem Royal Canin Starter, který si vozíme přímo z Francie a od šestého týdne přecházíme na krmivo Active Life Superpremium Puppy, které je určeno pro profesionální chovatele a svým složením značně převyšuje běžné obchodní značky.
Takto štěňátka dostanou velice dobrý základ. Jak pokračovat ve výživě, aby z Vašeho štěňátka vyrostl krásný a zdravý pes, vysvětlíme při odběru. V době odstavu jsou štěňátkům podávány probiotické pasty a další doplňky stravy pro správný vývoj trávícího traktu, což přinese novým majitelům radost ze zdravého a "stále hladového" štěněte namísto starostí s nežravým, neprospívajícím a špatně se vyvíjejícím jedincem.

Naše štěňátka jsou pod pravidelným veterinárním dozorem a kontrolou chovatelských klubů  ( WDK, KCHRR, RK, KCHT ). V našem chovu postupujeme v souladu s chovatelskými řády těchto klubů.

Štěňátka jsou kompletně očkována proti psím nemocem vakcínou Nobivac, která vyšla nejlépe v testech na vedlejší účinky vakcín, přesně v šestém týdnu věku a 3x odčervena za dobu pobytu u nás a to ve druhém, čtvrtém a šestém týdnu věku. V případě pozdějšího odběru děláme ve věku 9 týdnů první přeočkování a ve věku 12 týdnů druhé přeočkování proti psím nemocem samozřejmě včetně dalšího odčervení. 

Velkou pozornost věnujeme socializaci. Naše štěňátka milují lidi, především děti, na které jsou od mala zvyklá. Zvykáme je na dospělé psy, aby byla v dospělosti nebojácná a neagresivní, aby již teď pochopila, že zvířata i lidé jsou kamarádi. Je důležité, aby v dětství zažila pouze kladné a příjemné zážitky bez špatných zkušeností, stresu či úrazů.
Poznají jízdu autem, různé zvuky a situace. Štěňátka vyndáváme ze smečky, což je důležité pro rozvoj jejich
individuality. Jsou zvyklá na běžný chod domácnosti. Je zajímavé sledovat, jak roztřesená štěňátka ve čtvrtém týdnu věku se mění týden po týdnu ve zvědavé a  sebevědomé malé pejsky. Štěňátka zavřená celý odstav někde v kotci bez možnosti poznávat své okolí zpravidla získají ustrašenou povahu, se kterou jeho majitel marně bojuje celý jeho život.
Kvalitní socializace je velice důležitá pro přátelskou a nebojácnou povahu štěňátek. Zanedbaná socializace vede k velkým povahovým problémům v dospělosti, kterých se pejsek nemusí nikdy zbavit a novému majiteli přidá hodně práce a stresu.
Naše štěňátka mají v době odběru pevnou, nebojácnou a přátelskou povahu, v novém prostředí si okamžitě zvyknou, jsou zvídavá, nebojácná a nemají problém s příjmem potravy.

 

Štěňata dostanou od nás pro nové majitele spoustu výhod. Ke každému štěněti poskytujeme kompletní chovatelský a poradenský servis po celý život štěněte. S novými majiteli jsme stále v kontaktu, jsme rádi za všechny zprávy o štěňátkách, nové úspěchy a fotky přidáváme do jejich galerií.

Každé štěně dostane na cestu dárkový balíček :
 balení superprémiového krmiva pro štěňata a možnost si koupit celé balení za výhodnou chovatelskou cenu, brožuru obsahující veškeré informace o krmení, socializaci a veterinární péči. Každé štěňátko dostane také  praktický průvodce hygienou a péčí, vodítko s obojkem a další dárečky. Velkou výhodou je možnost nákupu krmiva za chovatelskou cenu nejen při odběru, ale i v dalším průběhu života.

Samozřejmostí je mezinárodní očkovací průkaz s vyznačením odčervení a očkování a ve věku cca 3 měsíců bude doporučeně zaslán originál Průkaz původu, což je uvedeno i v kupní smlouvě, která bude s budoucím majitelem sepsána při odběru .

Pomůžeme i s výchovou a výcvikem štěňat, přípravou na zkoušky i výstavy i s následným uchovněním a přihlášením do klubu pro ty, kdo budou mít o toto zájem. Nejdůležitější je pro nás spokojenost jak nového majitele, tak jeho čtyřnohého přítele. Vždy nás velmi potěší jakýkoliv jejich úspěch. Rádi zůstáváme v trvalém kontaktu s novými majiteli.

Nikoho nenutíme do výstav a soutěží, snažíme se vychovat zdravé a krásné jedince, kteří přinesou do Vašeho života jen a jen radost. Chováme pouze s PP na zdravých a nepříbuzných jedincích.

Jsme stále na e-mailu a telefonu, kdykoli budete potřebovat jakoukoliv radu a pomoc, jsme Vám stále k dispozici.

 

Úvod | Charakteristika plemen | Naši psi | Fotogalerie | Štěňata | Kontakt | E-Mail

 

 

 

..:: TEL   777 587 649 ::..