CHOVATELSKÁ STANICE  LIBAMI

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata

              

 

 

 

štěňata - puppies 2013

 Chesapeake bay retriever  -  vrh J

1.2.2013
se narodila štěňátka vrhu J / the J litter puppies were born.

Plánovaný odběr / ready to go - 22.3. 2013   

  
100 % AMERICAN LINES

 

CHOVATELSKÝ SERVIS
 

Štěňátka z naší CHS

Jak poznat seriózního chovatele?

                                                                                   
Tento vrh považujeme za absolutní vrchol našeho dosavadního chovu.
Očekáváme štěňátka vynikajícího exteriéru, aktivní a neagresivní povahy a absolutně pevného zdraví s velmi vysokou pravděpodobností zdravých kyčlí a loktů.
Jedná se o excelentní spojení importovaných jedinců. Oba jsou v našem majetku, takže známe jejich skvělé pracovní a povahové vlastnosti.  Oba rodiče mají provedeny čerstvé krevní testy a mají vynikající hodnoty. Oba jsou absolutně zdraví, aktivní a veselí. Oba jsou aktivně lovecky vedeni a milují běhat v zápřahu. Mají vynikající chuť do práce a jsou velmi vytrvalí. Oba jsou ve skvělé kondici, Jack bydlel 2 roky přímo v hájence a je základním psem mysliveckého sdružení.

We consider this litter to be the top litter of our actual breeding.
We expect to get puppies of excellent exterior, very active and non-aggressive character and absolutely great health with high probability of heatlhy hips and elbows. We know the parents' amazing working characters and skills, as we have both of them at home. Jack and Andy are similar dogs, they are incredibly energetic and persistent. They are happy dogs, absolutely good to other dogs and people. Their blood tests were done recently and the results are brilliant. Jack and Andy are both official active hunting dogs, they can spend hours in the fields or a pond and they love running in harness. They are in excellent condition, Jack used to live right in a forester's lodge and he is a first-hand dog of the huntsman association.


           matka / dam  
JCH Andy z Fukova "Andy"
              otec  / sire  JCH Adey May´s Hey Jude  "Jack"    
            DKK 0/0  /  HD A/A          DLK 0/0  /  ED 0/0                             DKK 0/0  /  HD A/A          DLK 0/0  /  ED 0/0       sire
English version

 

 

Jack pochází z Nizozemí z prestižní chovatelské stanice Adey May´s, která je založená na linii Dunnell´s, což je linie americké chovatelky, která se zabývá chovem chessies již celá desetiletí a svým věkem se blíží devadesátce. Adey May´s odchovy disponují absolutně zdravými klouby a výborně drží tuto vlastnost u svých potomků, což se nám velice osvědčilo v předcházejícím chovu, kde našich posledních 20 štěňátek má výsledky rtg loktů a kyčlí 0/0. Jack je nádherný pes, výborné stavby těla. Má nvynikající úhlení, které mu dává lehký pohyb a vytrvalost. Je to pes s vynikající chutí do práce. Pracuje jako aktivní lovecký pes, je to základní pes mysliveckého sdružení. Je nositelem titulu Juniorchampion. Je to krásný, zdravý a silný pes velice jisté povahy.

Jack comes from the Netherlands. He was born in Adey May's kennel, which is based on the Dunnell's kennel. Dunnell's is a kennel of the American lines and it has been breeding chessies for about ninety years. Adey May's equals healthy joints and that is one of the most important attributes of this kennel. It is also approved by our kennel when our 20 latest puppies have free HD and ED. Jack is great built, he is a wonderful dog with an itch to work and hunt. Jack is an active working dog. He gained the title Junior champion of Czech republic. His character is very confident, but never aggressive.  

Adey May´s Hey Jude  "Jack"

Otec vrhu a nové video v jeho 4,5 letech.
Sire of the litter
and his new video at 4,5 years of his age
 


  Andy je rovněž jako Jack lovecky vedena, je neúnavná, má vynikající nos. Je nositelem titulu Juniorchampion. Na svých zkouškách byla hodnocena jako fena s vynikající chutí do práce. Oba její rodiče byli vyhlášeni jako nejlepší pracovní pes a nejlepší pracovní fena roku 2011.
Základem našeho chovu je jedna z nejkvalitnějčích světových fen, ve své době jedinečná a neporazitelná fena Sally - Dunnells Annabelle Lee. Sally se stala 2x nejlepší fenou světa a dožila se 15 let v plném zdraví. Po dvou letech čekání, jsme dostali její dceru, Aschintu. Aschinta se těší pevnému zdraví, nyní má 11 let a stále se pravidelně věnuje lovecké praxi. Matka vrhu Andy je vnučkou Aschinty a pravnučkou Sally.
Sally
se vyskytuje jako předek v rodokmenech obou rodičů, slibujeme si od této liniovky delší kostru, lepší úhlení a zcela zdravé klouby. Toto spojení obsahuje též nové linie v našem chovu, a to vynikající americké Chesabar a Pond Hollow z matčiny strany a z otcovy strany např. jeho babičku, importovanou fenu z USA Wild Mountain Suzan, světovou vítězku mladých z roku 2003 či jeho matku, evropskou vítězku mladých z roku 2004 Adey Mays Maggie May.

Andy is likewise Jack an active hunting dog, she is tireless and has a brilliant nose. She was assessed as a female with an incredible itch to work.
We based our breeding on a one of the top-quality females of her time, absolutely unique and inconquerable
Sally - Dunnell's Annabelle Lee. Sally became a double World Winner and she died at 15 years of her age altogether healthy but old. After two years of waiting we got her daughter Aschinta. Aschinta is 11 years now, utterly health and still working hard. The mother of this litter Andy is a granddaughter of Aschinta and grandgranddaughter of Sally.
Sally occurs as an ancestor in a pedigree of Andy as well as in a pedigree of Jack, we expect from this a longer subrack, better angulation and absolutely healthy joints. This combination also brings brand new lines to our breeding such as Chesabar and Pond Hollow from the mother's side. From the father's side for example a female imported from the USA Wild Mountain Suzan, Junior World Winner in 2003, who is his grandmother, or his mother Adey May's Maggie May who became a Junior World Winner in 2004.             
Sally                                                                               Aschinta                                                       Maggie May


Z tohoto vrhu očekáváme absolutně zdravé a vitální jedince jedinečného exteriéru s vynikajícími pracovními vlohami.
Štěňátka budou vhodná jak pro výstavy a chov, tak i pro rodinný život. 
From this litter we expect absolutely heatlhy and lusty puppies of extraordinary exterior with fantastic working abilities.
Puppies will be possible for dog shows and breeding as well as for a family life.

Pro lepší orientaci je barva obojku shodná se jménem štěněte v tabulce

 The puppy’s name in the tab is marked by the ribbon’s colour it wears for a better orientation.

 

"JAMESON"
Jokes Apart Jameson Libami 

pes - standart / dog - show quality                                               

"JACK"
Jolly Roger Jack Libami 

pes - standart / dog - show quality                   

"JOEY"
Jupiter Joey Libami 

pes - standart / dog- show quality                 export the Belgium

"JONAS"
Jungle Law by Jonas Libami  

pes - standart / dog - show quality               

"JANE"
Jane Doe Libami 

fena - standart / bitch - show quality             export the Germany                    

"JAMIE"
Joyful Escape Jamie Libami 

fena - standart / bitch - show quality             export the Republic of South Africa       

"JUNO"
Jungle Princess Juno Libami 

fena - standart / bitch - show quality                    Very promising 1, BIS puppy            
                                                                               
zkoušky OVVR

"JINGLES"
Jingles Just For You Libami 

fena - standart / bitch - show quality                     PZ (podzimní zkoušky) 1.cena

 

1.10.20174  JUNO

 

 

7.10.2013 JAMESON

 

 

3.10.2013 JUNO

Dobrý den pane Kyncle,
tak Juno dnes absolvovala svoji 1.výstavu - II. Oblastní výstavu retrieverů na Konopišti a měl jste pravdu - byla hned napoprvé skvělá. Dostala úžasný posudek ve třídě dorostu VN 1 a nakonec ještě získala titul PUPPY BIS a dostala pohár. Moc se tam líbila a všichni říkali, že je tak krásná a šikovná, že by byla škoda ji nevystavovat. Posílám pár fotek z jejího prvního úspěchu.
Zdraví I.Pokorná

 

3.10.2013 JOE

Dobry Den,
Pany Kyncle posilam Vam par fotek Joeyho... Vse je s nim v poradku, je to mirny " divocak". Az prijedem do Ceska na podzim mohl bych se zastavit pro par baliku krmeni ? Presel jsem v lete na jine nebot jiz nam doslo ale myslim ze to Vase mu chutnalo vice. Doufam ze se Joey bude libit :)
Srdečně zdraví Milos Nesladek


3.10.2013 JAMIE - nové foto z Jihoafrické Republiky

 

27.6.2013 JACK

 

10.5.2013 JUNO

Nové fotografie a dopis, moc děkujeme.

Dobrý den pane Kyncle,
posíláme nějaké fotky Juno, už nám pěkně vyrostla, mění se teď ze dne na den!  Je to "Zlatíčko", už si nás všechny omotala. Sice je to malý neposedný ďáblík, jsme od ní všichni doma okousaní, je hodně "upovídaná" - všechno komentuje - když neštěká, tak bručí, mručí, kňourá, apod. Ale jinak je poslušná, na jméno reaguje skvěle (po dohadech a domácím hlasování jí nakonec říkáme Jami). Zabydlela se u nás rychle, zdá se, že žádnou újmou ze změny prostředí netrpěla, od začátku je veselá a dovádivá - kamarádce Dejně dává občas pěkně zabrat!. Ta to ale nese dobře, baví ji s ní dovádět. Začali jsme chodit na cvičák, už jsme byli 2x, dneska zrovna dostala pochvalu, že na to jak je malá, je šikovná a není roztěkaná! 
Pozdrav do Libami posílají Pokorní

 

3.5.2013 JONAS

Nové fotografie a dopis, moc děkujeme.

Dobrý den,
posíláme další fotky našeho uličníka. Roste jako z vody, pořád mu chutná a už si našel spoustu kamarádů. Je to společenský pejsek, má rád procházky a lumpačení na zahradě.
Hezký den Jana Černá

 

24.4.2013 JONAS

Nové fotografie a dopis, moc děkujeme.

Dobrý den, zasílám nějaké fotky Jonase (nakonec mu říkáme Jazz :)).
Roste jako z vody, zítra jedeme na další očkování, tak  budeme vážit. Jsem zvědavá kolik už máme kilo. Papá pořád pěkně. Je to mazel a když se rozdovádí, tak je to pěkné éro. Už mám vyplel kousek zahrady. :) Na Dennyho je hodný, moc by si s ním chtěl hrát, ale Denny je už starý pán, ten už si moc hrát nechce. Nejradši je na zahrádce, pěkně někde ve stínu, na kytičkách. To si lebedí a polehává. :)

 

 

22.4.2013 JACK

Nové fotografie a dopis, moc děkujeme.

Dobrý den, zasílám Vám fotky Jacka a jeho kamaráda.
Roste jako z vody a je to pěkný ďáblík, ale poslušný.
S pozdravem Albrechtovi a Jack 

14.4.2013  JAMIE  odletí příští týden do Jihoafrické republiky, vše je vyřízeno a připraveno.

 

19.3.2013 štěňátka mají 6,5 týdne. Jsou již zcela samostatná, od soboty mohou odcházet do nových domovů. Jsou potřetí odčervena, otetována, očipována a kompletně očkována. Zde jsou nové fotografie.
The puppies 6,5 weeks.  They are ready to go from this weekend. They are third dewormed, chipped and fully vaccinated.
There are the new
photos.

   
   

 

11.3.2013 štěňátka mají 5 týdnů. Jsou již zcela samostatná, prospívají výborně. Již jsou převedena ze Starteru na speciální superprémiové krmivo pro profesionální chovatele Farmina Team breeder, po kterém výborně postupně rostou a bezvadně tráví. Bereme je již ven, ale zahrada je mokrá a ještě se jim to dvakrát nelíbí. Všechna štěňátka jsou rezervovaná, zde jsou nové fotografie.
The puppies are 5 weeks old. There are some new photos.

 

 

3.3.2013 štěňátka mají 4 týdny. Byla podruhé odčervena. Dostávají několikrát za den kvalitní krmivo, všichni baští s chutí.
Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 4 weeks old. They were dewormed for the second time. They eat Royal Canin Starter and they are eating very well. There are some new photos.

JOEY  

JAMESON  

   
JONAS  
 
   
JACK  

   
JAMIE  

 
   
JANE  
   
JINGLES  

   
JUNO  

 

 

27.2.2013

Video 3,5 týdne - první opravdové jídlo / 3,5 weeks - the first real food :o))
 

 

Video 3 týdny / 3 weeks

 

 

24.2.2013 štěňátka mají 3 týdny. Mají se výborně, začínáme je vyndávat z porodny, aby poznávala nové věci. Jsou velmi zvídavá a nebojácná.
Vypadají výborně, včechna mají velmi kvalitní srst. jejich váha je okolo 2 kg. Příští týden již začneme přikrmovat krmivem Royal Canin Starter, poté jejich váha poletí nahoru. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 3 weeks old. They are doing excellent, we begin to take it out of the birthing to learn about new things. They are very inquisitive and fearless. They look great, all have a very good coat. Their actual weight is about 2 kg. We plan to start adding Royal Canin Starter next week. There are the new photos.

   
   
   
   

17.2.2013 štěňátka mají 2 týdny. Prospívají výborně, jsou všechna velmi temperamentní a silná. Byla poprvé odčervena.
Zde jsou nové fotografie.
Puppies are 2 weeks old. They are doing very well, all of them are very lively and strong. They were dewormed for the first time.
Here are some new photos.

kluci / boys
kluci / boys

JACK


JACK

JACK

JOEY

JOEY

JOEY

JONAS

JONAS

JONAS

JAMESON

JAMESON
 

holky / girls

holky / girls

JUNO

JUNO

JUNO

JINGLES

JINGLES

JAMIE

JAMIE

JANE

JANE

JANE

JANE
 

 

10.2.2013 štěňátka mají týden a jak už to u zdravých štěňat bývá, za první týden zdvojnásobila svoji váhu a všechna mají přes 1000 g.
Štěňátka jsou velmi pěkná a silná, budou z nich nádherní zástupci svého plemene. Jsou rovněž čilá s ohromnou chutí do života.
Zde jsou nové fotografie.
Puppies are one week old, and as it goes with healthy puppies for the first week they doubled their weight and all have over 1000 g.
Puppies are very nice and strong, they will be wonderful representatives of their breed. They are also very lively with a great enthusiasm for life.
Here are some new photos.

 

 

1.2.2013 se narodila štěňátka, máme čtyři holčičky a čtyři chlapečky. Porod proběhl hladce a rychle během 5 hodin.
Štěňátka jsou velmi velká a silná ( s porodní vahou 500 - 610 g ). Mají velmi kvalitní typ srsti ve velmi pěkných odstínech hnědé až po čokoládovou. Zde jsou první fotografie.
P
uppies were born, we have four girls and four boys. The delivery went smoothly and quickly within 5 hours.
Puppies are very large and strong (with a birth weight of 500 to 610 g). They have a very good type of hair in a very nice shades of brown to chocolate. Here are the first pictures.

kluci / boys
kluci / boys
holky / girls
holky / girls
   

 

 

 

libami@seznam.cz

..:: TEL   777 587 649 ::..

Více informací o rezervaci štěňátka - more information about reservation ZDE - HERE