CHOVATELSKÁ STANICE  LIBAMI
 

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata

 
 

 

 
 štěňata - puppies 2013

 Chesapeake bay retriever  -  vrh K

15
.6.2013 se narodila štěňátka vrhu K.  
the K litter puppies were born.
Plánovaný odběr - ready to go - 10.8. 2013     
100 % AMERICAN LINES

                             

CHOVATELSKÝ SERVIS
 

Štěňátka z naší CHS

                                                                                   
Jedná se o excelentní spojení importovaných jedinců. Oba jsou v našem majetku, takže známe jejich skvělé pracovní a povahové vlastnosti.  Je to opakované spojení z loňského roku, ve kterém byla krásná a vyrovnaná štěňátka. Z minulého vrhu jsou rentgenována 3 štěňátka a mají DKK a DLK 0/0!! Oba rodiče mají provedeny čerstvé krevní testy a mají vynikající hodnoty. Oba jsou absolutně zdraví, aktivní a veselí. Oba jsou aktivně lovecky vedeni a milují běhat v zápřahu. Mají vynikající chuť do práce a jsou velmi vytrvalí. Oba jsou ve skvělé kondici, Jack bydlel 2 roky přímo v hájence a je základním psem mysliveckého sdružení.
This is an excellent connection imported dogs .Both are in our possession, so we know their great work and character traits. It repeated connection from last year, where were beautiful and balanced puppies. From the last litter 3 puppies are x-rayed and have HD and ED A/A! Both parents have made ​​fresh blood tests and provide excellent values. Both are absolutely healthy, active and happy. Both are actively guided hunting and love to run in harness. They have a great desire to work and are very persistent. Both are in great shape.

matka JCH Xanadu Tara for Libami ( USA)               otec  JCH Adey May´s Hey Jude  "Jack" ( NL - USA)    
dam
English version                                                                                                           sire English version

                                           

 

Jack pochází z Nizozemí z prestižní chovatelské stanice Adey May´s, která je založená na linii Dunnel´s, což je linie americké chovatelky, která se zabývá chovem chessies již celá desetiletí a svým věkem se blíží devadesátce. Adey May´s odchovy disponují absolutně zdravými klouby a výborně drží tuto vlastnost u svých potomků, což se nám velice osvědčilo v předcházejícím chovu. Jack je nádherný pes, výborné stavby těla. Je to pes s vynikající chutí do práce. Pracuje jako aktivní lovecký pes, je to základní pes mysliveckého sdružení.
Je nositelem titulu Juniorchampion. Je to krásný, zdravý a silný pes velice jisté povahy bez jakékoliv známky agresivity. Jeho hodnota vyšetření T4 je v lednu 2013 31 ng/l.
Jack comes from the Netherlands prestigious kennel Adey May's, which is based on the line Dunnel's, which is a line of American breeder, which is engaged chessies for decades. Adey May's progeny have absolutely healthy joints and perfectly holds the property for their children, which we proved very successful in previous breeding. Jack is a wonderful dog, great physique. It's a dog with an excellent taste to work. He works as an active hunting dog, it's a basic dog hunting association.
Is the holder of the title Junior Champion. It is a beautiful, healthy and strong dog very sure of nature, without any signs of aggression.
His value
T4 examination in January 2013 is 31 ng / l.

Tara pochází z USA, z Texasu, odkud jsme jí importovali v roce 2007. Má rovněž skvělý exteriér, je rovněž nositelkou titulu Juniorchampion. Její absolutní předností je její nesmírně kvalitní srst, která je pro toto plemeno zásadní a také její výborné úhlení. Chtěli jsme do chovu kvalitní fenu ze země původu i pro zachování původní aktivní, nebojácné a neagresivní povahy se skvělou chutí do práce, což se v jejím případě na 100% podařilo. Američtí jedinci vynikají především skvělým úhlením, které je nezbytné pro lehký a aktivní pohyb a velkou vytrvalost. Její matka Ivy vyhrála mnohokrát titul BOB a dosáhla neskutečného úspěchu na nejprestižnější výstavě ve Westminsteru, kde zvítězila v poli 32 šampionů. Tara je lovecky vedena, je neúnavná, má vynikající nos. Na svých zkouškách byla hodnocena jako fena s vynikající chutí do práce!
Tara comes from USA, Texas, we her imported in 2007. She also has a great exterior, is also the bearer of the title Junior Champion. The absolute advantage is its extremely high quality coat that is essential for this breed and her excellent angulation. We wanted to breed quality dog from the country of origin and to preserve the original active, fearless and aggressive character with a great appetite for work, which in the case of a 100% managed. American individuals stand out especially great angulation, which is necessary for light and active movement and great endurance. Her mother Ivy won many times BOB and achieved incredible success at the prestigious exhibition in Westminster, where she won in the 32 champions. Tara is guided hunting is relentless, has an excellent nose. At their trial was evaluated as a female with excellent taste to work!

Absolutní nepříbuznost rodičů a jejich linií je nezbytná pro absolutní zdraví štěňátek, neboť pouze široký genofond a velká genová variabilita je základem zdravého potomstva.
Z tohoto vrhu očekáváme absolutně zdravé a vitální jedince jedinečného exteriéru s vynikajícími pracovními vlohami a absolutně čistými klouby.
Štěňátka budou vhodná jak pro výstavy a chov, tak i pro rodinný život. 

Absolute outcross parents and their line is an absolute essential for the health of puppies, since only a broad gene pool and a large gene variability is the basis of healthy offspring. 
Puppies will be suitable for exhibition and breeding, as well as for family life.
 
Adey May´s Hey Jude  "Jack"

Otec vrhu a nové video v jeho 4,5 letech.
Sire of litter
and his new video at 4,5 years of his age
 

Pro lepší orientaci je barva obojku shodná se jménem štěněte v tabulce.
 The puppy’s name in the tab is marked by the ribbon’s colour it wears for a better orientation.

"BORRA"
Keen Competition of Libami 

fena - female

   

"CORALEE"
Keith Quest of Libami
 
  

fena - female

   

"KRÁKORA"
Key of the Heaven Libami 

fena - female

export the Austria  

"SIMZA"
Kiss of Death Libami    

fena - female

   

"KATY"
Kookie Katy by Libami       

fena - female

   

"SLOAN"
Kid Brother of Libami  ♂  

pes - male

Záchranná brigáda kynologů Tovačov  

"PIPER"
Kindred Spirit by Libami 
 ♂  

pes - male

export the Italy  

"VINCENT"
King of Danty Libami 
 ♂  

pes - male

   

"DARK"
King of Darkness Libami
  ♂  

pes - male

BIS 2 / 2. Nejlepší pes výstavy

Velmi nadějný 2 / Very promissing 2
Výborný 1 / Excellent 1
Vítěz třídy / Class winner

 

"MANNIX"
Kooky Bear from Libami 
 ♂  

pes - male

   

"LINCOLN"
Knight of Road Libami 
 ♂  

pes - male  

   

 

 

7.1.2016     Chesapeake Bay retriever

Knight of Road Libami

Dobrý den,

po čase zdravíme do Libami z jižních Čech. 

Lincoln má 2,5 roku a je z něj opravdu nádherný a silný pes. Zdá se, že po několika různých fázích puberty (nesoustředěnost, zapomínání povelů, ztráta sebevědomí, vyjíždění po psech, "vypínání mozku", řešení háravek nad obvyklou míru atd. atd.) vidíme světlo na konci tunelu, kde na nás čeká ten úžasný sebevědomý pes s pevnou povahu. Momentálně nás jenom štve s tím, že se na podzim rozhodl, že se tak moc bojí veterináře (podle nás úplně bezdůvodně), že k němu prostě nepůjde, takže pravidelné očkování tentokrát proběhlo na neutrální půdě na louce za městem. 

Jinak stále dojíždíme do naší báječné psí školy, kde je nadále premiantem a šprtem, všechno se učí opravdu rychle, s radostí a nadšením. Takže umí samé věci "nezbytné" pro psí život jako válení sudů, couvání v leže, panáčkování, kličkování mezi nohama, lezení do krabice, úklony a podobně, jenom spořádaná chůze na vodítku trochu pokulhává . Ze všech možných variant psích sportů jsme nakonec vybrali vzhledem k jeho založení mantrailing, zatím jen rekreačně, ale kdo ví... Je to pro něho úžasně zábavné a tak přirozené, že mu to jde úplně samo, hledá soustředěně, ochotně, bravurně a s radostí... jenom se nám nějak nedostává ochotných figurantů...

Posíláme pár fotografií z léta.Přejeme krásné a pohodové vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a radosti z Vašich pejsků. Kubátovi

 

3.1.2015  KRÁKORA

 

5.11.2014  LINCOLN

 

26.5.2014     Key of the Heaven Libami

Hallo Michal,

habe vor einiger Zeit Bilder gesendet von Krakora. Weiß nicht ob sie
angekommen sind. Jedenfalls vielen vielen Dank für die Vorbereitung
von Krakora, wir sind so glücklich mit ihr. Sie hat unser Herz gleich
erobert und wir lieben sie. Sie ist ist wirklich wunderbar. Wir machen
viele Ausflüge mit ihr und sie ist die beste Beifahrerin im Auto.
Welches Futter kannst du uns weiter empfehlen. Der Futtersack ist bald
aufgebraucht, und wir haben den Eindruck, dass Korea schon etwas mehr
Futter vertragen könnte. Sie ist sehr schlank.

Vielen Dank und liebe Grüße auch an die Familie.
Wenn du nach Österreich kommst, besuche uns doch.

 

 

26.5.2014     King of Darkness Libami

Dobrý den,
moc zdravíme, Dark vypadá nadějně , moc se líbí. Nám také. Je to velmi živý, neposlušný frajer, který si do ničeho nedá moc mluvit.
Krade a ničí zásadně pravé boty, zatímco levých si nevšímá. Ponožky netřídí, trhá všechny, naučil se otvírat zásuvky, skříně, vybírá koše na prádlo, o odpadkových ani nemluvě. Pozornosti se dožaduje tím, že dojde zazvonit na domovní zvonek, čímž spolehlivě rozeřve ostatní psy. Je vynikající zpěvák, miluje operu, zejména party pro soprán. Jeho zpěv-vytí donutí ke spolupráci psy v okolí jednoho kilometru.
Jenomže je tak krásný, že mu nikdo neodolá a vše mu prochází.
Mějte se krásně, posílám i pracovní fotky Darka v letu.
Jitka Borkovcová

 

 

12.5.2014  SLOAN

Zdravím všechny z LIBAMI,právě jsme se vrátili z jarního svodu, kde jsme jako jediní zástupci Chesapeaků budili zájem všem, kdo ještě s Chese nepřišli do styku a na nástupu byli vyhlášeni jako "taková rarita ve světě". Podle očekávání hodnocení bez vad a rozhodčí nás rovnou vyzval k předvedení na výstavě.

Tyr vyrostl v milého, obdivovaného a sebevědomého juniora, který se na pohled jeví (cituji náhodného kolemjdoucího),  jako plyšový medvídek. Je plný energie, kterou rozdává kudy chodí. Na cvičáku je občas trošku neposedný, ale už jsme se prokousali i k odložení. Rušivky jsou jeho doménou, žádná mu neunikneVýbornou práci předvádí při vyhledávání osob, které se stalo jeho nejoblíbenější zábavou jak na plochách, tak i v sutinách a s radostí poprská každého ukrytého figuranta. Navzdory pubertě v plném proudu se pomalu začíná přes zbrklost prosazovat i uvážlivost a práce tím dostává nový rozměr, pochopil, že nos je spolehlivá indikace a odhaluje netušené. Miluje vodu, hledání v proudu Moravy, či aport z vln na rybníce jsou neutuchající zábavou. Když už musíme od vody odejít, je to jako, brát mu nejoblíbenější hračku a ještě se z břehu odtáčí k vodě, jako by ji chtěl přemluvit, ať jde s námi.
Je to borec. Přikládám pár fotografií ze života a ofocenou hodnotící tabulku ze svodu.

S pozdravem Libor Bija

 

19.4.2014  KRÁKORA

Hallo Michal,
wir wünschen euch allen ein frohes Osterfest. Wir sind euch unendlich dankbar für Krakora, dieses wunderbare Geschöpf. Wir haben viel Freude mit ihr. Ihr habt sie hervorragend vorbereitet.
Es macht jeden Tag Freude mit ihr zu arbeiten, zu spielen und sie lieb zu haben.

Würden uns sehr freuen, wenn ihr uns und Krakora in Österreich besuchen möchtet.

Liebe Grüße aus Österreich, Franz und Gerti Forstner und natürlich von Krakora

 

 

17.12.2013  KRÁKORA

 

16.12.2013  LINCOLN

Dobrý den,
posíláme nové foto Lincolna (Roudyho). Ze štěněte je junior, zítra oslaví "poloviční narozeniny". Momentálně má v kohoutku asi 53 cm, váhu odhadujeme tak na 24 kg. Vypadá nádherně, srst se mu leskne na dálku. Krásně už hlídá. Je učenlivý, chytrý, i když občas se mu musí poněkud důrazněji vysvětlit, co se po něm chce, ale pak to tak horlivě dělá. Občas je více samostatný, než by bylo potřeba - prostě roste z něj česepík se vším všudy a takový se nám líbí. Pořádný průšvih má zatím jen jeden (vyhrabaný záhon kytek a roztrhaný pelech nepočítám, to jsou prkotiny). První průšvihářský útěk na procházce pojal tak, že utekl sám cca 500 m přímo domů, asi ho už nebavilo lítat po louce, tak se snažíme, aby se mu to zdrhání nezalíbilo. Prostě s ním se nikdy nenudíme a doufáme, že ani on s námi. Vlastně už umí všechno, co pro bezproblémové fungování u nás potřebuje, kromě odložení, ale to bude při jeho temperamentu běh na další trať. Už se těšíme na jaro, hlavně na cvičák a pomalu začít přiměřeně i s agility (ve štěněčí školce pochopil tunel po dvou pokusech, určitě mu to krásně půjde).

Přejeme krásné Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí, pohody a báječných štěňat.

Zdraví Kubátovi

 

29.11.2013  CORALEE


 

20.11.2013  PIPER

 

6.11.2013  DARK - posudek z mezinárodní výstavy

 

3.11.2013  LINCOLN

   

 

3.10.2013  SLOAN

Dobrý den pane Kyncl,
děkuji za průkaz původu, který před časem v pořádku dorazil.
Tyr (Sloan) dál roste jako z vody a dál se projevuje jeho odhodlání a sebevědomí ve všem co dělá.Na cvičáku, kam už měsíc pravidelně chodíme na základní výcvik, se stal mazákem, který předvádí co by figurant cviky později příchozím, i když vesměs starším štěňatům. Příští týden se půjdeme seznámit se záchranářskou praxí. Doma si dvorek pečlivě hlídá a každému příblížícímu se psu dává hlasitě najevo, komu to tady patří. Děti jsou jeho oblíbenci, ať jsou odkudkoliv. Vrtulník si hned zamiloval a při zavěšení asi 20 metrů nad našimi hlavami se choval, jako by to bylo úplně běžné a věnoval se čerstvě opuštěnému pelechu vyplašeného zajíce.
Je to borec.
Zdravím Libor Bija


 

 

3.10.2013  DARK

Dobrý den,
moc zdravíme, děkujeme za průkaz, došel v pořádku. Darkovi se moc daří, pracovně mu říkáme Zmetek,protože je velmi temperamentní, ničí vše, na co přijde, kouše, trhá, zlobí, neposlouchá, žere vše kromě štěněcích granulí, jídlo krade kdebuď a kdekomu. Ale je nádherný - kupodivu je stále tmavší a tmavší, srst má krásně vlnitou, hladkou, pohled gaunera.
Myslím, že jsme společně vybrali úžasného jedince. Dnes se jde zase podívat na cvičák, aby věděl, co ho čeká.
Mějte se krásně a přeji hodně takových nádherných štěňat
Jitak Borkovcová

 

5.9.2013  "PIPER" Kindred Spirit by Libami  

 

18.8.2013 Štěňátka mají 9 týdnů, doma jsou poslední dva pejskové Piper a Lincoln.
Oba jsou silní, výborně stavění a povahově velmi vyrovnaní.
Dnes byli podruhé očkováni.
Volní k rezervaci dva pejskové PIPER a LINCOLN.
Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 9 weeks old.  They are ready to go. The males PIPER and LINCOLN are available. There are the new photos.

 

11.8.2013 Štěňátka mají 8 týdnů a postupně odjíždějí do nových domovů.  Volný je ještě pejsek Piper. Pro zrušení rezervace z osobních důvodů nabízíme také pejska Lincolna. Volní k rezervaci dva pejskové PIPER a LINCOLN. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 8 weeks old.  They are ready to go. The males PIPER and LINCOLN are available. There are the new photos.

 

 

 4.8.2013 Štěňátka mají 7 týdnů. Jsou již zcela samostatná, již mohou odcházet do nových domovů, jsou právě k odběru.
Máme ještě volné k rezervaci dva pejsky SLOANA a PIPERA. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 7 weeks old.  They are ready to go. Two males SLOAN and PIPER available. There are the new photos.

"SLOAN"

 

"PIPER"


 

28.7.2013 štěňátka mají 6 týdnů. Jsou již zcela samostatná, od soboty mohou odcházet do nových domovů. Jsou potřetí odčervena, otetována, očipována a kompletně očkována. Máme ještě volné k rezervaci dva pejsky SLOANA a PIPERA. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 6 weeks old.  They are ready to go from next weekend. They are third dewormed, chipped and fully vaccinated.
Two males SLOAN and PIPER available. There are the new photos.


Sloan a Piper - volní k rezervaci / available boysSloan


Piper


   
ostatní jsou již zadaní  
 

 

14.7.2013 štěňátka mají 4 týdny. Byla podruhé odčervena. Dostávají několikrát za den kvalitní krmivo, všichni baští s chutí. Chodí denně ven, když je hezky. Někteří jsou neuvěřitelní vodníci, koupou se v misce s vodou:o)) Máme ještě volné k rezervaci pejsky i fenku. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 4 weeks old. They were dewormed for the second time. They eat Royal Canin Starter and they are eating very well. Males and female available.There are some new photos.

Coralee


BorraKaty
Borra
Simza
Tara
SimzaSimza

Katy

VincentMannixSloanSloan

Lincoln

Sloan

Lincoln

SloanLincoln

Lincoln

DarkSloanSloan

Dark

Dark

Lincoln

Piper


 

 

 

11.7.2013 štěňátka mají 3,5 týdne, prospívají výborně. Vzali jsme je poprvé ven, ale hned zmokla:o((
Včera dostala první opravdové jídlo. Stále jsou s mámou, která už ale není s nimi po celou dobu. Zde jsou nové fotografie.
Máme ještě volné k rezervaci pejsky i fenky. Zde jsou nové fotografie.
Puppies are 3,5 weeks old, they are very well. Yesterday got their first real food. They are still with mom who isn't with them all the time any longer.
Males and females available. Here are some new photos.

 

 

2.7.2013 štěňátka mají 2 týdny. Prospívají výborně, jsou všechna velmi temperamentní a silná. Byla poprvé odčervena.
Zde jsou nové fotografie.
Puppies are 2 weeks old. They are doing very well, all of them are very lively and strong. They were dewormed for the first time.
Here are some new photos.

holky / girls  
   
BORRA  
 
   
TARA  
   
   
CORALEE  
 
   
SIMZA  
   
KATY  
 
   
kluci / boys  
   
LINCOLN  
 
   
SLOAN  
   
VINCENT  
   
DARK  
 
   
MANNIX  
   
PIPER  

 

25.6.2013 štěňátka mají 10 dní a všechna prospívají výborně. Mají 700-1000 g.
Pro lepší orientaci je barva obojku shodná se jménem štěněte v tabulce. Máme ještě volné k rezervaci pejsky i fenky.

Puppies are 10 days old and all of them doing very well. They weigh 700-1000 g.
The puppy’s name in the tab is marked by the ribbon’s colour it wears for a better orientation. Males and females available.


 

15.6.2013   se narodilo 11 krásných štěňátek rozličných barev. Máme 6 pejsků a 5 fenek.
Zatím se zdá, že všichni prospívají dobře, tak doufáme, že se nám je podaří všechny odchovat.
The 11 beautiful puppies were born. We have 6 males and 5 females various colours. They are doing well.
 
 
   
fenky / females  
 
   
kluci / males  

 

 

 

 

 

..:: TEL   777 587 649 ::..

Více informací o rezervaci štěňátka - more information about reservation ZDE - HERE