CHOVATELSKÁ STANICE  LIBAMI

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata

              

štěňata - puppies 2014

 Chesapeake bay retriever  -  vrh M

1.3.2014 se narodila štěňátka / the M litter puppies were born.
Plánovaný odběr / ready to go - 26.4. 2014   

  100 % AMERICAN LINES

CHOVATELSKÝ SERVIS

Štěňátka z naší CHS
 

 

 Tento vrh považujeme za absolutní vrchol našeho dosavadního chovu.
Je to opakovaný vrh našeho
vrhu J, ze kterého byli mimořádní jedinci, importovaní až do Jihoafrické Republiky, Belgie či Německa.
Očekáváme štěňátka vynikajícího exteriéru, aktivní a neagresivní povahy a absolutně pevného zdraví s velmi vysokou pravděpodobností zdravých kyčlí a loktů.
Jedná se o excelentní spojení importovaných jedinců či jedinců po importovaných rodičích. Oba jsou v našem majetku, takže známe jejich skvělé pracovní a povahové vlastnosti.  Oba rodiče mají provedeny čerstvé krevní testy a mají vynikající hodnoty. Oba jsou absolutně zdraví, aktivní a veselí. Oba jsou aktivně lovecky vedeni a milují běhat v zápřahu. Mají vynikající chuť do práce a jsou velmi vytrvalí. Oba jsou ve skvělé kondici, Jack bydlel 2 roky přímo v hájence a je základním psem mysliveckého sdružení.

 

We consider this litter to be the top litter of our actual breeding.
It is repeated litter of our J litter, from which they were extraordinary individuals, imported to South Africa, Belgium and Germany.
We expect to get puppies of excellent exterior, very active and non-aggressive character and absolutely great health with high probability of heatlhy hips and elbows. We know the parents' amazing working characters and skills, as we have both of them at home. Jack and Andy are similar dogs, they are incredibly energetic and persistent. They are happy dogs, absolutely good to other dogs and people. Their blood tests were done recently and the results are brilliant. Jack and Andy are both official active hunting dogs, they can spend hours in the fields or a pond and they love running in harness. They are in excellent condition, Jack used to live right in a forester's lodge and he is a first-hand dog of the huntsman association.

                      European Winner                                                                            Juniorchampion, Club winner
           matka / dam  
JCH Andy z Fukova "Andy"
              otec  / sire  JCH Adey May´s Hey Jude  "Jack"    
            DKK 0/0  /  HD A/A          DLK 0/0  /  ED 0/0                             DKK 0/0  /  HD A/A          DLK 0/0  /  ED 0/0       sire
English version

 

  Andy je vyjímečná fena pocházející z našeho chovu, je nositelkou titulu European Winner 2013 a European Champion. Na všech svých výstavách zvítězila ve své třídě a na Evropské výstavě v září 2013 v Ženevě porazila veškerou konkurenci čítající i americké importy a především letošní Světovou vítězku a stala se nejkrásnější fenou Evropy!
Rovněž jako Jack lovecky vedena, je neúnavná, má vynikající nos. Je nositelem titulu Juniorchampion. Na svých zkouškách byla hodnocena jako fena s vynikající chutí do práce. Oba její rodiče byli vyhlášeni jako nejlepší pracovní pes a nejlepší pracovní fena roku 2011.
Základem našeho chovu je jedna z nejkvalitnějčích světových fen, ve své době jedinečná a neporazitelná fena Sally - Dunnells Annabelle Lee. Sally se stala 2x nejlepší fenou světa a dožila se 15 let v plném zdraví. Po dvou letech čekání, jsme dostali její dceru, Aschintu. Aschinta je naprosto jedinečná fena po všech stránkách, která dala mimořádný základ našemu chovu. Matka vrhu Andy je vnučkou Aschinty a pravnučkou Sally.
Sally
se vyskytuje jako předek v rodokmenech obou rodičů, slibujeme si od této liniovky delší kostru, lepší úhlení a zcela zdravé klouby. Toto spojení obsahuje též nové linie v našem chovu, a to vynikající americké Chesabar a Pond Hollow z matčiny strany a z otcovy strany např. jeho babičku, importovanou fenu z USA Wild Mountain Suzan, světovou vítězku mladých z roku 2003 z Dortmundu, či jeho matku, evropskou vítězku mladých z roku 2004 Adey Mays Maggie May.

Andy is an exceptional female from our breeding. She is the European Winner 2013 and European Champion. In all of her exhibitions won her class or the best female, and on the European show in September 2013 in Geneva beat all competition numbering for example U.S. imports, and especially this year's world champion and became Europe's most beautiful bitch!
Andy
is likewise Jack an active hunting dog, she is tireless and has a brilliant nose. She was assessed as a female with an incredible itch to work.
We based our breeding on a one of the top-quality females of her time, absolutely unique and inconquerable
Sally - Dunnell's Annabelle Lee. Sally became a double World Winner and she died at 15 years of her age altogether healthy but old. After two years of waiting we got her daughter Aschinta.  The mother of this litter Andy is a granddaughter of Aschinta and grandgranddaughter of Sally.
Sally occurs as an ancestor in a pedigree of Andy as well as in a pedigree of Jack, we expect from this a longer subrack, better angulation and absolutely healthy joints. This combination also brings brand new lines to our breeding such as Chesabar and Pond Hollow from the mother's side. From the father's side for example a female imported from the USA Wild Mountain Suzan, Junior World Winner in 2003, who is his grandmother, or his mother Adey May's Maggie May who became a Junior World Winner in 2004.

             
Sally                                                                               Aschinta                                                       Maggie May

 

Jack pochází z Nizozemí z prestižní chovatelské stanice Adey May´s, která je založená na linii Dunnell´s, což je linie americké chovatelky, která se zabývá chovem chessies již celá desetiletí. Adey May´s odchovy disponují absolutně zdravými klouby a výborně drží tuto vlastnost u svých potomků, což se nám velice osvědčilo v předcházejícím chovu, kde našich posledních 25 štěňátek má výsledky rtg loktů a kyčlí 0/0. Jack je nádherný pes, výborné stavby těla. Má vynikající úhlení, které mu dává lehký pohyb a vytrvalost. Je to pes s vynikající chutí do práce. Pracuje jako aktivní lovecký pes, je to základní pes mysliveckého sdružení. Je nositelem titulu Juniorchampion a Klubový vítěz. Je to krásný, zdravý a silný pes velice jisté povahy.

Jack comes from the Netherlands. He was born in Adey May's kennel, which is based on the Dunnell's kennel. Dunnell's is a kennel of the American lines and it has been breeding chessies for about ninety years. Adey May's equals healthy joints and that is one of the most important attributes of this kennel. It is also approved by our kennel when our 20 latest puppies have free HD and ED. Jack is great built, he is a wonderful dog with an itch to work and hunt. Jack is an active working dog. He gained the title Junior champion of Czech republic. His character is very confident, but never aggressive.  

Adey May´s Hey Jude  "Jack"

Otec vrhu a nové video v jeho 4,5 letech.
Sire of the litter
and his new video at 4,5 years of his age
 


Z tohoto vrhu očekáváme absolutně zdravé a vitální jedince jedinečného exteriéru s vynikajícími pracovními vlohami a zcela čistými a zdravými klouby.
Štěňátka budou vhodná jak pro výstavy a chov, tak i pro rodinný život. 
From this litter we expect absolutely heatlhy and lusty puppies of extraordinary exterior with fantastic working abilities a completely clean and healthy joints. Puppies will be possible for dog shows and breeding as well as for a family life.

Pro lepší orientaci je barva obojku shodná se jménem štěněte v tabulce

 The puppy’s name in the tab is marked by the ribbon’s colour it wears for a better orientation.

 

"CERCEI"
Mackerel Sky by Libami
 
  

fena - female

export the Slovakia  

"MARGAERY"
Margaery's Secret by Libami 

fena - female

   

"TALISA"
Moment of Clarity by Libami 

fena - female

   

 "DAENERYS"
Mother of Dragons by Libami 
 

fena - female

export the Austria  

"JAQEN"
Maiden Voyage of Libami
 
 ♂  

pes - male

   

"TYRION"
Mailed Fist of Libami 
 ♂

pes - male

   

   "TYWIN"
Major League by Libami
 
 ♂

pes - male

export the Slovakia  

   "DAVOS"
Man Friday of Libami 
 ♂

pes - male

   

  "THEON"
Master of Puppets by Libami
 
 ♂

pes - male

   

"BRAN"
Moral Fibre of Libami
 
 ♂

pes - male

   

"STANNIS"
Mountains Mover by Libami 
 ♂

pes - male

   

 

1.4.2015     THEON


 

 

29.12.2014     DAVOS

 

 

23.11.2014     DAVOS

 

14.11.2014     TALISA

 

 

10.8.2014     THEON

 

 

26.5.2014     DAVOS

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na pár věcí. Předně pejsek je velmi inteligentní,poslouchá na povel ke mně,sedni. Je docela čistotný,občas udělá loužičku,ale většinou chodí na zahradu.
Je strašný otesánek, pořád by jedl. ostává 4x denně tak 50-75g granulí, vždycky vylíže misku do poslední a zdá se, že by ještě chtěl.Váží už 7,9kg. Naočkovaný je,tak jak jste říkal,bez problémů.
Ale o klidném štěněti si můžeme nechat zdát,tak divokého pejska jsme ještě neměli.Většinou je docela hodný,ale z ničeho nic začne lítat,řádit,kousat,skákat a štěkat a nepěkně se na nás dívá.To nechápu proč.Je to mimino,ale nebude agresivní?Snad ho to přejde.Také nechce být vůbec sám- hrozně štěká a kvičí a škrábe na dveře,když ho chvilku necháme na zahradě. Neděláme něco špatně? Nechtěla bych udělat nějakou chybu,proto Vám to tak vypisuji,protože máte zkušenosti a snad poradíte.
Zdraví
D. Burgetová
 

   

 

12.5.2014  MARGAERY

Dobrý den,

posílám pár fotografií, video se nepodařilo z důvodu velikosti nahrát. Je to po jednom týdnu. Jsme strašně nadšení a ještě jednou děkujeme. Toffee začíná být socializovaná a rychle se přizpůsobila novému prostředí. 
Od prvního dne se u ní projevuje všechna Vaěe píle a péče, kterou jste ji od narození věnovali.

Krásné dny a mnoho úspěchů chovatelské stanici a Vaší rodině přejí Filipovi+TOFFEE

Filipovi

 

12.5.2014  THEON

Dobrý den,

rodiče si od vás nedávno kupovali štěnátko Chesapeake bay retrívra (podle vašich stránek THEON) a tak vám posílám pár fotek (v příloze) a také odkaz na video, které jsme s ním natočili:

https://www.youtube.com/watch?v=DRHAC3-HNUM

S pozdravem Tomáš Cibulka

Moc díky.

   

 

 

1.4.2014  štěňátka mají 4,5 týdne. Přecházíme na superprémiové krmivo Active Life Puppy a prospívají výborně. Jsou podruhé odčervena.
Chodí již pravidelně ven, jsou šikovná a zvídavá. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 4,5 weeks old. They eat superpremium food Active Life Puppy and they are doing excellent. There are new photos.


 

 

25.3.2014 štěňátka mají 3 týdny, váží 1700 - 2100 g. Jsou silná, všechna mají velmi kvalitní srst. Právě začínáme dokrmovat a budeme je stěhovat do většího prostoru. Zde jsou nové fotografie.
Puppies are 3 weeks old
and they weigh 1700 - 2100 g. There are new photos.

 

17.3.2014  štěňátka mají 2 týdny, váží 1100 - 1350 g. V prvním týdnu života jsme přišli o jednoho pejska, špatně prospíval a i přes naší velkou snahu jsme mu nedokázali pomoci. Andy je klidná a výborná matka, štěňátka mají klid a prospívají výborně. Již koukají a začínají chodit. Jsou poprvé odčervena, dostávají také probiotika, aby dobře trávila. Všechna jsou již zadaná. Zde jsou nové fotografie.
Puppies are two weeks old and they weigh 1100 - 1350 g. Andy is calm and an excellent mother, the puppies grow up in calm conditions and they are doing very well. They start to open their eyes and see. They were dewormed for the first time, they also receive probiotics so that they can digest well. All puppies are reserved. Here are the new photos.
 


 

7.3.2014   první video

 

 

1.3.2014 se narodila štěňátka, máme 8 kluků a 4 holčičky. Všechna štěňátka porod přežila a Andy je ve výborné kondici.
Štěňátka jsou střední velikosti, ale jsou velmi životaschopná ( s porodní vahou 400 - 500 g ). Máme různé typy zbarvení. Zde jsou první fotografie.
P
uppies were born, we have 4 girls and 8 boys.
Puppies are very large and strong (with a birth weight 400 to 500 g). We have different kinds of colors.
Here are the first pictures.

   
fenky / females  
   
kluci / males  
 

 

 

libami@seznam.cz

..:: TEL   777 587 649 ::..

Více informací o rezervaci štěňátka - more information about reservation ZDE - HERE