CHOVATELSKÁ STANICE LIBAMI

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata
štěňata - puppies 2014
   Parson Russell Terrier  litter  " B "

16.4.2014 se narodila štěňátka - the puppies were born. Plánovaný odběr - ready to go - 11.6.2014   

CHOVATELSKÝ SERVIS             Štěňátka z naší CHS     matka / dam
Hessy Libami "Kelsey"        otec / sire  CH Highland Downs Native Star "Spark"
  
NL / Rakousko, Německo                                                                                                         USA
 

Matka pochází z ČR po rodičích z německých, rakouských a nizozemských linií, otec je importovaný z USA. To zaručuje absolutní nepříbuznost a velkou genovou variabilitu. Široký genofond je nejlepší zárukou pevného zdraví štěňátek a prakticky vylučuje možnost výskytu genetických vad, jak je tomu možné u příbuznějších spojení. Toto spojení je opakování vrhu z roku 2012, ze kterého byla krásná a velice úspěšná štěňátka.                                                  

Otec matky Kelsey je šampion Chico Tanenbruck, syn multi šampiona Froda Černý Faun, matka je dcera holandské interšampionky Gulabin´s Gigi Lou. Kelsey je stejně jako její otec CH Chico Tanenbruck výborně úhlená, totéž očekáváme, kromě jiného i u štěňátek. Na výstavě hodnocena jako výborná, vítězka třídy, CAC. Kelsey je plnochrupá, má nůžkový skus a ideální výšku 33 cm. Srst broken, barva trikolor.       

Otec Spark je import z USA, z vynikající chovatelské stanice Highland Downs. Je Šampion USA, obdržel další tituly jako Best of Winners, Best of Opposite sex, Best of Breed atd. Spark se kvalifikoval na
AKC/Eukanuba National Championship 2011. V ČR zatím měl možnost účastnit se jedné národní výstavy, kde byl s přehledem vyhlášen nejlepším psem - Národní vítěz a poté nejlepším jedincem plemene - BOB. Spark vyniká vynikajícím úhlením, které mu dává elegantní lehký pohyb a v běžném životě velkou vytrvalost. Spark je pes delšího rámce, elegantního krku a rovných zad. Jeho exteriér je bezchybný a špičkový. Měří ideálních 36 cm, je prostý veškerých onemocnění. Je testovaný - LP 0/0, luxace čočky normal, PRA neg., BAER oboustraně slyšící, je plnochrupý. Čerstvé vyšetření štítné žlázy 30 nmol/l, správný tvar a uložení ledvin.

Předností obou rodičů je silná a pevná kostra, korektní stavba těla, úplný nůžkový skus, kvalitní struktura srsti, krásná hlava a temperamentní a přátelská povaha bez jakýchkoliv známek agresivity. Očekáváme štěňátka kvalitního exteriéru a pevné, přátelské a aktivní povahy. Štěňátka budou vhodná k dalšímu chovu i jako zdravý rodinný přítel. S rodiči podnikáme různé aktivity, např. agility, coursing, běhání v zápřahu a další psí sporty, baví je všechno.
Both parents have strong and firm body, correct body build, beautiful heads and live and friendly character.We are expecting show quality puppies.                                                                                                                                                                      Proč nekupovat štěně  bez Průkazu původu?!

 
"BASIL"
Born to be Loved by Libami  
 

pes , bílý s černými znaky
male, white with black markings                 

 
"HENRY"
Billy Wind of Libami  
 

pes, trikolor
male, tricolor

export the Slovakia

 

26.10.2014   

Born to be Loved by Libami

Dobrý den,

hodně pozdravů ze západu Čech od jednoho z Vašich štěňátek, PRT vrh B, Born to be loved - Basila nyní již jménem Fenrir. Chtěla bych Vám moc poděkovat, dělá nám jen radost. Má vyrovnanou, klidnější a citlivější povahu. Energie má dost na rozdávání a svými veselými kousky nás každý den dokáže pobavit. Jen co k nám přišel, brzy jsme začali chodit do psí školky, kde se hlavně učil socializaci  s jinými pejsky a cviky základní poslušnosti. Poté jsme přešli plynule na výcvik agility, pro  které jako by byl stvořený. Moc ho to baví a nebojácně se pouští do každé překážky.

Jinak miluje vodu a snaží se vyjít s každým pejskem a samozřejmě řádí se svým polovičním bráchou Jabem vrh z minulého roku :).

Posílám také pár fotek. Děkuji,  s pozdravem MVDr. Petra Honomichlová, Karlovy Vary

 

 

17.6.2014  BASIL

 

15.5.2014  štěňátka mají 4 týdny, již jsou přestěhována do většího prostoru v domě a pravidelně 4x denně dokrmována.
Jsou krásná, čistá a tlusťoučká:o)  Dostávají probiotika a tráví a prospívají výborně. Dnes byla podruhé odčervena.
Puppies are four weeks old, they are moved to a bigger place in the house. They are beautiful, clean and they are fatties: o))
They receive probiotics and their digestion works very well. They were dewormed for the second time.
 

   
BASIL HENRY


 

 

4.5.2014 štěňátka mají 2,5 týdne, váží 1050 a 1070 g. Jsou velmi silná a výborně prospívají. Jsou poprvé odčervena, dostávají také probiotika, aby dobře trávila. Zde jsou nové fotografie.
Puppies are 2,5 weeks old and they weigh 1050 and 1070 g.
They were dewormed for the first time, they also receive probiotics so that they can digest well. Here are the new photos.

BASIL
HENRY
 

 

26.4.2014 štěňátka mají 10 dní. Jsou silná a prospívají výborně. Zde jsou nové fotografie.
The puppies 10 days old. They are strong and they are very well. There are the new photos.

 

 

17.4.2014 včera se narodila štěňátka. Máme dva silné pejsky.
The puppies were born. We have 2 strong males.

Pejskové mají zajímavé zbarvení. Jsou velcí, aktivní a vyrovnaní, porodní váha 245 a 252 g.
   Males have interesting colors. They are big, active and balanced with birth weight 245 and 252 g.
 

pejsek černobílý pejsek trikolor

 

 

Pro více info a rezervaci můžete volat

 

..:: TEL   777 587 649 ::..

Pro více informací a rezervaci štěňátka nás, prosím, kontaktujte.
For more information and reservation of puppy contact me, please.

libami@seznam.cz