CHOVATELSKÁ STANICE

LIBAMI

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata

 

Štěňátko Black ant Tan Coonhound z CHS LIBAMI
 

Co nabízíme:

1. ZDRAVÍ
Základní prioritou v našem chovu je pevné zdraví. Náš chov úspěšně funguje na základních jednoduchých principech a pravidlech a výsledkem toho jsou odchovy prosté jakýchkoliv nemocí či zdravotních problémů.

- nepříbuznost
Prvním z nich je nepříbuznost u rodičů. Nebojíme se nákladných importů z Evropy i ze zámoří, neboť pouze ty nám zajistí čerstvou krev a přísun nových linií do našeho chovu a tak výrazně rozšíří náš genofond. Široká genová variabilita je nejlepší zárukou pevného zdraví štěňátek a prakticky vylučuje možnost výskytu genetických vad, jak je tomu možné u příbuznějších spojení. V našem chovu působí mnoho importů z Nizozemí, Itálie i dalších Evropských zemí, ale také několik jedinců z USA, která je i naší zaslíbenou zemí. Američtí jedinci pro nás znamenají nejenom velmi zajímavé zpestření co se nepříbuzných linií týče, ale přinášejí nám i exteriérovou pomoc. Je to velmi zajímavé, ale všichni naši či námi v chovu využívaní američtí jedinci, ať se jedná o coonhoundy, retrívry, teriéry či ridgebacky jsou parádně úhlení a to jim i našemu chovu přináší dokonalý a lehký pohyb, který je vidět nejenom ve výstavním kruhu, ale samozřejmě i v běžném životě, neboť danému jedinci přináší i větší vytrvalost, kterou samozřejmě strmý jedinec bude postrádat.

 

- testovaný jedinec
Dalším z pravidel zdravého chovu je zdravý jedinec. Chováme pouze na zdravých jedincích, kteří mají zdravé a rentgenem vyhodnocené kyčle a lokty, mají zdravé vnitřní orgány a jsou prostí jakýchkoliv parazitů. Dávno jsme pochopili, že pravidelné kontrolní prohlídky a odběry krve, moči i pohlavních stěrů jsou velmi důležité pro zachování stálého zdraví našich psů. Každý náš pes i fena má před samotným krytím provedeny čerstvé krevní testy, takže jsme si jisti, že jeho štítná žláza, ledviny i další orgány jsou naprosto v pořádku a je prost jakéhokoliv zánětu v těle. Toto děláme pravidelně, neboť to, co bylo v pořádku loni už letos být nemusí.
Pravidlo zdravý rodič - zdravé štěně funguje spolehlivě.

- zdravé štěně
Základem je genetika, tedy to, co štěňátka dostanou od svých rodičů. To už je popsáno výše, štěňátko má po zdravých a nepříbuzných rodičích dobrý základ a při správném zacházení a krmení, které vysvětlíme každému novému majiteli při odběru a všechny tyto informace mu předáme zpracované písemně, je vysoce pravděpodobné, že z něho vyroste zdravý jedinec.

 

2. EXTERIÉR
rodiče vrhu jsou typičtí představitelé plemene, kteří splnili podmínky k udělení chovnosti. Rodiče jsou plnochrupí, mají nůžkový skus a standartní výšku. Zaručujeme tak, že z našeho štěňátka vyroste opravdový prvotřídní jedinec.

 

V jakých zemích žijí štěňátka odchovaná v naší CHS:

Česko, Slovensko, Nizozemí, Belgie, Maďarsko, Německo, Kanada, Švýcarsko, Švédsko, Gruzie, Polsko, Rakousko, Norsko, Francie, Izrael, Malta, Bulharsko, Jihoafrická Republika, Chorvatsko, USA, Skotsko, Rusko, Slovinsko, Itálie, Litva, Španělsko, Estonsko, Bosna a Hercegovina, Rumunsko, Kazachstán, Lotyšsko.

       

Co požadujeme:
Prostě a jednoduše řečeno skvělý a láskyplný domov pro naše štěňátka. Nikomu nenařizujeme, jestli má jít na výstavu, zkoušky atp., je to každého věc. Black and Tan Coonhound je rodinný a společenský pes s vynikajícími pracovními vlohami, potřebuje především svoji rodinu, společnost, ale také určité zaměstnání a zábavu. V případě možnosti druhého BTC kamaráda.

- zodpovědnost a trpělivost
Požadujeme i Vaší trpělivost s malým nezbedným štěňátkem a zodpovědnost při péči o stárnoucího Coonhounda. Koupi pejska je třeba si důkladně zvážit. Dvakrát jsme již hledali našemu štěňátku po letech v jedné rodině nový domov. Stát se může všechno, požadujeme ale v případě problému předkupní právo a volbu nového domova nechat na nás. Nechceme, aby se dostal do špatných podmínek či do útulku.
Naše rodina nikdy nedala stárnoucího psa či fenku či pryč z domu, když již nebyli upotřebitelní v chovu, jak se to děje v mnoha stanicích, ale poskytujeme jim dobré a zdravé stáří. Totéž požadujeme od Vás.


 

 

 

Úvod | Charakteristika plemen | Naši psi | Fotogalerie | Štěňata | Kontakt | E-Mail

 

 

 

..:: TEL   777 587 649 ::..