Dodejte Vašim svítidlům kvalitní světelné zdroje

17. 5. 2017 | Elektro | By | 0 Comments

Nemyslete si, výbojky nás životem provázejí už po několik desetiletí a jde o velmi důležitý světelný zdroj určený hlavně pro exteriér. Už si ani nedokážeme představit, že bychom šli v noci po neosvětlené ulici nebo si nemohli rozsvítit světlo před domem. I nejrůznější sportovní zápasy se mohou odehrávat klidně i venku když se setmí právě díky tomuto světelnému zdroji.
Rozeznáváme hned několik typů výbojek a to sodíkové, halogenidové a rtuťové. Právě sodíkové mají velký význam pro venkovní osvětlení, protože jsou přímo určeny pro exteriér. Jde o nejúčinnější světelný zdroj vůbec, který vydává dokonalé světlo, které má velmi dobrou viditelnost i v husté mlze. Využívají se právě pro osvětlení ulic, náměstí či parků a také celých průmyslových areálů a sportovišť. Také je můžete využít pro osvětlení před budovou či na parkovišti pro zvýšení bezpečnosti.bulb
Naproti tomu halogenidové výbojky mají své využití vevnitř, ale rozhodně ne doma v kuchyni. Tyto světelné zdroje mají také vysoce kvalitní světlo, a pro vysoký index podání barev bývají využívány k nasvícení různých výstavišť, výloh obchodů, dílen a výroben. Jejich vyšší pořizovací náklady se Vám vrátí díky jejich dlouhé životnosti a nízkým nákladům na spotřebu energie.
Rtuťové výbojky mají stejné využití jako sodíkové a dnes se již moc nepoužívají a bývají nahrazovány právě sodíkovými světelnými zdroji. Každopádně všechny tyto druhy výbojek najdete v naší rozmanité nabídce světelných zdrojů ve vysoké kvalitě od světoznámých výrobců za velmi příznivých cenových podmínek a v opravdu obrovském výběru.
Při jejich výběru je důležité zvolit správný druh, model, patici a samozřejmě wattáž. Pokud si nebudete vědět rady, klidně se obraťte na nás, rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem.bulb1