I vypínače a zásuvky mohou být stylové

19. 3. 2018 | Elektro | By | 0 Comments

Vypínačeuž dávnou nejsou jenom na rozsvěcení a zhasínání světel, ty moderní umějí mnohem víc. Pokud je navíc spojíme s designem a moderní elektroinstalací mohou být také krásné a chytré. Jak tedy vybrat ten pravý?

dvě zásvky

Úžasný design a technické vymoženostidokázaly proměnit tuctovou krabičku na stěně v plnohodnotnou záležitost do interiéru. I když stále v prvotní řadě je pro nás důležitá funkce a praktičnost v reálném provoze, při výběru nás zajímají i jiná kritéria, jako je cena nebo design.

Útroby vypínačů bývají podobné bez ohledu na výrobce. Kromě samotného těla se skládají také z klapky a rámečku. Obvykle jsou z plastu, bakelitu nebo porcelánu. Výjimky se najdou u luxusnějších výrobců. Objevit pak můžete takové perličky, jako jsou rámečky z kamene, skla, nerezu, stříbra, atd. Další možností je nechat si vypínače vyrobit přímo na zakázku. Přestože jde o relativně malé přístroje, mají významný vliv na celkovou podobu domova. Důvod je prostý. Alespoň jeden vypínač a zásuvku najdete v každé místnosti.

Vypínač nebo něco víc?

Vypínač může být sice krásný, ale tím to rozhodně nekončí. Plánujete-li realizaci domu nebo celkovou rekonstrukci, můžete i dopřát opravdový luxus v podobě inteligentní elektroinstalace. Výhodou chytrých spotřebičů je hlavně možnost společného řízení osvětlení, stínění, elektrických spotřebičů, vytápění, atd. Ovládat je můžete manuálně nebo pohodlně na dálku přes internet či Wi-Fi pomocí tabletu, počítače i chytrého telefonu. Oceníte to například v zimě při zapnutí i vypnutí topení nebo v létě při zatažení závěsů a žaluzií a ovládání osvětlení.

zásuvky

Nové řady vypínačů unica plus jsou již předem připraveny na elektroinstalaci, a kromě klasických zásuvek nabízejí i další vybavení. V nabídce nechybí kromě klasických stmívačů i ovládání pro LED osvětlení. Dále můžete čerpat z široké škály žaluziových spínačů, televizních zásuvek, pohybových senzorů, ad.