Jak podpořit zábavu na oslavě dětských narozenin

21. 7. 2023 | Společnosti | By | 0 Comments

Chystáte se k oslavě narozenin a roční období vám dovolí uspořádat ji venku? Pak byste se mohli zaměřit na osobní kontakt, který oslavě dodá patřičnou atmosféru. Nebyla by to žádná oslava, kdybyste se tu nemohli obejmout, chytit za ruce nebo vyskočit jeden druhému na ramena.

míče na házení

Kouzlo osobního kontaktu

Kouzelník – kdo jiný by měl připomenout kouzla osobního kontaktu, než kouzelník. Ti dovedou zrychlit tempo oslavy, pokud se lidé mezi sebou moc dobře neznají. V průběhu kouzelnického vystoupení se více osmělí a zlepší se tím i komunikace a průběh vzájemného seznamování. Některé kouzelnické triky jsou natolik zajímavé, že se většina publika více otevře a chová přirozeně, aniž by k tomu byl zapotřebí osmělovací alkohol. Kouzelník je zkrátka zaručená zábava na oslavu narozenin.

Bazén – máte-li k dispozici bazén, pak dětem navrhněte uspořádat různé soutěže a sportovní aktivity, jako je lovení předmětů ze dna, přetahování dvojic ve vodě, kdy jeden druhému sedí na zádech, pouštění lodních modelů, chytání hozených míčů nebo podvodní masáže. Ty bývají velmi příjemné a účinné.

kouzelník na oslavě

Házedla – na oslavách v exteriéru by neměla chybět různá házedla. Házením vhodných předmětů se totiž mezi lidmi navozuje přirozený oční kontakt a ten může oslavu patřičně okořenit. Čím více se lidé na oslavách sblíží, tím lépe se jim pak organizují další podobné akce a případné společné dovolené. A jaká házedla použít? Třeba disk (frisbee), volejbalový míč, nafukovací míč do bazénu, tenisák, molitanové míčky a koneckonců proč by to nemohl být i gymnastický míč. Větší míče lze odrážet o zem, a tím ještě zvýšit pohybový rozsah.

Bosonohé chodníky – chůze po hrubém povrchu větviček, štěrku a oblázků či smrkových šišek dokáže mnohdy to, co reflexní masáž. Pokud část oslavy zaměříte tímto směrem, rozproudíte v lidech živoucí energii a budete vnímat celou akci v pozitivnějším duchu.