Kruhová zářivka s paticí 2Gx13 dokáže dělat zázraky

20. 2. 2018 | Elektro | By | 0 Comments

Zářivkové svítidlo najde své uplatnění především na pracovištích. Malý kruh osvítí poměrně velkou plochu a tím rozjasní místnost snad v každém koutě. Jasné denní světlo, pak snadno pronikne do temných míst a zviditelní například velmi příjemně obchod nebo dílnu. Svoje uplatnění najde všude, kde potřebujeme, aby se osvícení podobalo nejvíce dennímu světlu, což může dosahovat 6 500 K. Samozřejmě, pokud nám stačí teplejší odstín světla, potom lze využít i menší hodnoty teploty chromatičnosti, v tomto případu 2 500 K bude dostačující.

světla

Své uplatnění nalezne na mnoha místech.

  1. Obchody – zde kvalitně osvítí nabízené zboží a tím vlastně zákazník má přehled o produktech. Dokonce díky zviditelnění regálů se může počítat i s větším obratem. Zákazník mnohdy pak nakupuje očima a ne podle potřeb.
  2. Kanceláře – osvícená kancelář je příjemným místem pro práci. Oči nepociťují takovou únavu, jako když se musí namáhat při špatném světle. Také se dělá podstatně méně chyb.
  3. Dílny – je v podstatě úplně jedno, o jakou dílnu se bude jednat. Opět zvýšená viditelnost vede k menší námaze očí a zvyšuje soustředěnost na práci, samozřejmě i přehlednost.
  4. Sklady – jedná se především o místnosti, které nemají žádné přirozené osvětlení například skrze okna, a je nutné se spolehnout na umělé světlo. Velmi výhodné je pak instalovat kruhovou zářivku, která rozptýlí světlo po celé ploše stejnoměrně.

lampa

Nové technologie jsou velmi šetrné

Pokud se na chvíli zastavíme u kruhových zářivek s paticí 2gx13, tak můžeme vidět jejich přednosti. Hlavně přes velký výkon, který musí během dne zvládnout, jsou velmi úsporné a levné zdroje světla. Nemusíme se obávat, že je z provozu vyřadí časté spínání. Tenké trubice nezaberou tolik místa, přesto nabízí dokonalé rozložení světla. Navíc nejsou ani výrazně těžká a mohou se pochlubit i velkou životností, která mnohdy překračuje 12 000 hodin.
Poraďte se s odborníkem, který vám doporučí zářivku přímo na míru. Podle druhu místnosti si můžete například vybrat výkon, světelný tok, teplotu chromatičnosti, délku, průměr a zároveň patici.
Investice do kvalitního osvětlení se vždycky vyplatí.