Na co byste při návrhu interiéru neměli zapomenout

21. 7. 2023 | Dům | By | 0 Comments

Styl – jedna z prvních věcí, na které se vás budou ptát odborníci v rámci návrhů interiérů v Praze, je styl. Jakým způsobem si přejete, aby obytný prostor vyjadřoval vaše vnitřní rozpoložení, touhy a záměry. Někdo fandí retro stylu, a tak dává přednost takto upravenému nábytku, nebo si dokonce opatřuje původní retro nábytek jako cennou starožitnost, jiní lidé zas dávají přednost ultra moderní sestavě nábytku, podlahových krytin a bytových doplňků. Můžete mít i svůj vlastní styl, například máte rádi květované vzory nebo třeba minimalistické prvky kombinované s romantismem či secesí, možností v tomto směru je celá řada. Některé vzorové styly vám mohou navrhnout i samotní bytoví designéři.

interiér bytu

Barvy a jejich kombinace – kombinovat barvy je jedna z nejobtížnějších operací návrhů interiéru. Je zde totiž obrovské pole možností různých souladů či kontrastů, ovšem co bychom vám rádi připomněli, je obrovská důležitost tohoto postupu. Barvy hrají v životě zásadní roli zejména na psychiku, takže pokud to přeženete s červenou, může se to odrazit i na vašem chování. Mnohem horší je však barvy zastřít a přejít na odstíny šedé v souladu s černou. Černou barvou raději šetřete, máme přece k dispozici celou duhovou škálu pastelových tónů, tak proč si ukrajovat světlo z místnosti těmi tmavými a ponurými?

moderní ložnice

Koberce – současná doba nabízí mnoho typů podlahových krytin, ale přece jen jsou koberce stálicí, která umožňuje dostatek pohodlí a komfortu na bosá chodidla, případně na celé tělo, pokud si na koberec rozložíte svou domácí kancelář s notebookem. Bytový návrhář by vám měl dokázat vhodně poradit, jaký typ koberce se do vašeho prostředí nejlépe hodí.

Svítidla – nezapomeňte do bytového návrhu zahrnout i svítidla, pro někoho je to okrajová záležitost, ale ve skutečnosti je to velmi důležitý prvek v každém prostředí. Například jediný závěsný lustr v obýváku dokáže buď celou místnost pozvednout, anebo z ní vytvořit cosi neútulného a neosobního. Svítidla, to jsou ovšem také lampičky na nočních stolcích a psacích stolech, osvětlení kuchyňské linky, sprchového koutu atp.