Porto, město vína

12. 7. 2020 | Společnosti | By | 0 Comments

Do Portugalska můžete cestovat nejpohodlněji letadlem. Zkuste využit možnost levných letenek praha porto, se kterými bude cestování ještě zábavnější. Letiště v Portu je sice menší, má jeden terminál, ale poskytuje dostatečný komfort pro cestující. Z letiště se do města lze dopravit metrem, autobusem nebo taxi. Je to pouhých 13 kilometrů.

Porto je druhé největší město Portugalska a cestovatelé se shodují na tom, že je to nejkrásnější město v zemi. Původně se portské víno vyváželo do světa pouze z tohoto města. Sváželo se po řece Douro, která teče městem a je tak impozantní, že ji lze zaměnit za moře.

porto řeka

Celé centrum města je kulturním dědictvím chráněné organizací UNESCO. Pokud budete prozkoumat krásy města, rozhodně si najděte čas na okolí řeky. Pokud přejdete most Luise I., který vede přes řeku, dostanete se do oblasti, kde se pěstuje hrozno a jsou zde neodolatelné vinné sklípky. Samotný most patří k vyhledávané atrakci města. Je vysoký 45 metrů a stavěl ho v létech 1881-1886 spolupracovník Eiffela. Most je dvoupatrový, v horní části v současné době jezdí metro a je zde také bezpečná trasa pro chodce. V dolní části jezdí auta.

porto3

V samotném městě se určitě zajděte podívat na zajímavou stavbu, ve které je hlavní vlakové nádraží. Za návštěvu stojí i Muzeum fotografie, které lze po celý rok navštívit zdarma. Kousek od muzea se pne k nebi věž Torre dos Clérigos měřící 76 metrů., odkud si můžete prohlédnout celé město.

Oblíbenou památkou je Katedrála Sé, románská stavba ze 12. století. Průčelí stavby je tvořeno románskými rosetami. V patnáctém a šestnáctém století zde přibyla gotická kaple a další stavební prvky. V 18. století byla katedrála znovu přestavována a tentokrát do barokního stylu.

Určitě se vám bude líbit v kostele v. Kláry z první poloviny 15. století s překrásnými oltáři z vyřezávaného dřeva v barokním slohu s bohatým zlacením.