Proč si vybrat pro dovolenou apartmány Velký Meder

15. 7. 2023 | Společnosti | By | 0 Comments

Není koupání jako koupání – když vás někdo pozve na dovolenou například na vodáckou výpravu po Vltavě, s tím, že ji protáhnete o pobyt na Lipně, možná vás zlákají písečné pláže na jižních březích Lipenské přehrady či kamenité dno v řece v rožmberském kempu, ale bude to mít jeden malý háček. Teplota vody i v parném létě tu sotva přesáhne dvacet stupňů Celsia. Někteří lidé kvůli tomu ani na vodáckou výpravu nejedou, protože se obávají převržení lodi někde pod jezem v peřejích, a v ledové vodě, kolem osmnácti stupňů, zvláště pak za chladnějšího počasí, to opravdu není příjemný zážitek.

občerstvení u bazénu

S koupáním na Lipně to bude podobné, protože tu voda stále proudí přítokem Vltavy, tak musíte počítat s tím, že nebude nejteplejší. Budete-li se chtít vykoupat v teplé vodě, musíte do aquaparku, kde jsou k dispozici plavecké bazény a vířivky, jenže tam je voda chlorovaná, takže vás to donutí přemýšlet nad tím, co je horší, zda snášet přechlorovanou vodní lázeň, anebo sice bez chlóru, ale studenou?

zmrzlina u bazénu

Máme pro vás lepší nápad. Vypravte se někam, kde je voda termální, tedy kde vyvěrá z hlubin země, není přechlorovaná, a je příjemně teplá. Navíc je obohacena minerálními ionty, takže se tu budete cítit podobně, jako v lázeňském bazénu. Jednou z oblíbených lokalit s termálními bazény jsou apartmány Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/?apartmany=1 v Podunajské nížině.

Termální prameny vyvěrají ve Velkém Mederu neustále, tudíž je možné si dovolenou vybrat kdykoli a zavítat do této oblasti třeba na podzim, kdy tu není tolik návštěvníků. Tamní prostředí je atraktivní i díky blízkému lesoparku, kde je možné pořádat sportovní aktivity, projížďky na kole nebo procházky. Výhodná je i poloha Velkého Mederu, nedaleko odtud se nachází tři hlavní města evropských států – Bratislava, Vídeň a Budapešť. Do Budapešti se můžete vypravit i parníkem po Dunaji z Bratislavy.