Projektování přípojek vody nechte na odbornících

28. 6. 2023 | Produkty | By | 0 Comments

Vodovodní přípojka projekt je položka z vašeho rodinného rozpočtu, které se při zavedení vody do novostavby nevyhnete. Jistě, že máte možnost vybudovat i vlastní studnu, ale i tam je zapotřebí dodržet regule zákona a předkládat stavebnímu úřadu projektovou dokumentaci. Bez projektů studny či vodovodní přípojky nepostoupíte ani o krok dál a nepohnete se z místa. Nabízí se pak tedy otázka, kdo projekt vyhotoví, aby neměl stavební úřad žádné námitky, a mohlo se přistoupit k samotné montáži?

balená voda

Pokud nejste odborníci, raději si to rozmyslete – projektování těchto staveb je specifická činnost, kterou by měl provést někdo s patřičnými znalostmi i praxí. Toto není typická práce pro domácí kutily, kteří v pátek zajedou do hobby marketu nakoupit sádrokartonové komponenty a během víkendu vyhotoví příčku v obytné místnosti. Neznalost některých záležitostí vás donutí projekt několikrát přepracovat, a vy tím pak zbytečně ztrácíte čas s i peníze.

pitná voda

Přípojka na klíč – projekt, schvalování, přípojka a kolaudace – toto jsou na sebe navazující úkony a ty je třeba náležitě pohlídat. V ideálním případě to za vás udělá firma, která si vezme na starost zakázku na klíč – tedy komplexní. Některé činnosti prováděné na klíč lze obejít a ušetřit, například za stěhovací či vyklízecí firmu nebo za zednické a zahrádkářské práce, ale u takto svérázných záležitostí se nevyplácí zbytečně riskovat.

Přípojka ano či ne – máte-li k dispozici vlastní studnu s vydatným vrtem, pak není nutné v brzké době uvažovat o připojení domu na obecní vodovod, ovšem stává se, že v letních měsících je ve studni nedostatek vody, což pak komplikuje život v domácnosti. V takovém případě je na zvážení, zda ještě vlastní studnu posílit přípojkou vody a mít ji spíše jako pojistku pro takové případy. Týká se to samozřejmě lokalit, kde toto řešení možné je za rozumné peníze.