S dodávkou na Berounce to bude prima

23. 2. 2023 | Společnosti | By | 0 Comments


Vodáctví je v naší zemi natolik rozšířené, že se dokonce podařilo zfilmovat legendární knihu Zdeňka Šmída „Proč bychom se netopili aneb vodácký průvodce pro Ofélii“. Touto romantikou již „načichlo“ několik tisíc, možná desítek tisíc nadšenců, co se rok co rok vypravují alespoň na týden užít si svobody, volného pohybu v přírodě na říční hladině s přáteli, s nimiž nikdy nevázne zábava, a kde je také patřičné pozdvižení. O to se postarají sjízdné jezy, skalnatá úbočí osvětlená sluncem a večerní posezení u táboráku s nebem plným hvězd.

stříbrná dodávka

Na vodu se vypravují jednotlivci, či spíše organizované skupinky vlakem nebo osobními auty, aby si tu pronajali lodě i vodácké vybavení, ale staří „mazáci“ si nikdy lodě nepůjčují, snaží se je dopravit k řece vlastními prostředky a mít tu k dispozici vůz pro případ nouzového přespání a také jako pohotovostní vozidlo.

K tomu se báječně hodí přepravní dodávka. Pronájem dodávek vám dokáže týden na vodě významně vylepšit, a to oceníte nejen na Vltavě, která se dnes mění spíše na komerční přelidněnou zónu, ale také na Berounce.

lodě na Berounce

Řeka Berounka se dnes stává velmi oblíbenou lokalitou, protože je tu překrásná příroda, fantastické výhledy do krajiny, málo rekreantů, klid a pohoda a dostatek vodáckých kempů, kde se lidé netísní a nezakopávají o sebe. S pronajatou dodávkou budete mít snazší plavbu i díky tomu, že vůz pojme všechna vaše zavazadla a vy si pro plavbu ponecháte jen svačinu a pár věcí na převlečení. Dodávka poslouží i těm, co onemocní úpalem a budou si chtít zrovna odpočinout stranou od vodáckého dění.

A chcete-li mít ještě pestřejší týden, mohli bychom vám vřele doporučit prostřídat plavbu s cyklistikou a zajet se podívat k hrázi přehrady Klíčava, na hrad Křivoklát či Karlštejn a prozkoumat okolí řeky z výšky od obcí Zvíkovec a Skryje a od vrcholků skal, například u Žíkovského mlýna, Havlovy skály u Liblína a z panoramatického pohledu od zříceniny hradu Krašov.