CHOVATELSKÁ STANICE LIBAMI

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata

 

 
štěňata - offsprings  2013
   Parson Russell Terrier  litter  " X "

16.7.2013 se narodila štěňátka - the puppies were born. Plánovaný odběr - ready to go - 3.9.2013   

CHOVATELSKÝ SERVIS             Štěňátka z naší CHS
Proč nekupovat štěně  bez Průkazu původu?!


matka / dam
Hessy Libami "Kelsey"       otec / sire  Highland Downs Wild Bill Cherry "Billy"
CR /NL - D/AUT                                                                                                     USA
 


Matka pochází z ČR, otec z USA. To zaručuje absolutní nepříbuznost a velkou genovou variabilitu. Široký genofond je nejlepší zárukou pevného zdraví štěňátek a prakticky vylučuje možnost výskytu genetických vad, jak je tomu možné u příbuznějších spojení.

Otec matky Kelsey je šampion Chico Tanenbruck, syn multi šampiona Froda Černý Faun, matka je vnučka holandské interšampionky Gulabin´s Gigi Lou. Kelsey je stejně jako její otec CH Chico Tanenbruck výborně úhlená, totéž očekáváme, kromě jiného i u štěňátek. Na výstavě hodnocena jako výborná, vítězka třídy a držitelka titulu CAC. Kelsey je plnochrupá, má nůžkový skus a ideální výšku 33 cm. Srst broken, barva trikolor.       
Otec Billy je import z USA, z vynikající chovatelské stanice Highland Downs. V ČR měl možnost účastnit se jedné národní výstavy, kde zvítězil ve třídě mladých a stal se nejlepším mladým psem plemene. Billy vyniká vynikajícím úhlením, které mu dává elegantní lehký pohyb a v běžném životě velkou vytrvalost. Billy je aktivní lovecký pes s vynikající chutí do práce. Je testovaný - LP 0/0, luxace čočky normal, PRA neg., BAER oboustraně slyšící, je plnochrupý. Čerstvé vyšetření štítné žlázy 30 ng/l, správný tvar a uložení ledvin. Předností obou rodičů je silná a pevná kostra, korektní stavba těla, kvalitní struktura srsti, krásná hlava a temperamentní a přátelská povaha bez jakýchkoliv známek agresivity. 

 

 

Dam comes from the Czech Republic, the sire from the USA. This ensures absolute foreignness and a large genetic variability. Wide gene pool is the best guarantee of good health puppies and virtually eliminates the possibility of genetic defects, as is more akin to the connection.
Kelsey´s sire is a champion  Chico Tanenbruck, son of multi champion Frodo Cerny Faun, the mother is the granddaughter of Dutch Interchampion Gulabin Gigi's Lou. Kelsey has just like her father CH Chico Tanenbruck excellent angulation, the same is expected, among other things, in this litter. On her show she won open class and received CAC title. Kelsey has complete dentition, scissor bite and the ideal height 33 cm. Coat broken, the color tricolor.
Sire
Billy is imported from USA, from an excellent kennel Highland Downs. In the Czech Republic had the opportunity to participate in a national exhibition, where he won the junior class and became best young dog.
Billy have excellent angulation, which gives him elegant light movement and in daily life great endurance. Billy is an active hunting dog with an excellent taste to work. It is tested - LP 0/0, normal lens luxation, PRA neg., BAER hearing both sides, he has full dentition. Fresh thyroid 30 ng / l, the correct shape and position of the kidneys.
The advantage of both parents is strong and solid skeleton, correct body structure, hair texture quality, beautiful head and lively and friendly nature with no signs of aggression.

Očekáváme štěňátka kvalitního exteriéru a pevné, přátelské a aktivní povahy. Štěňátka budou vhodná k dalšímu chovu i jako zdravý rodinný přítel.   We expect puppies quality exterior and solid, friendly and active nature. Puppies will be suitable for breeding as well as a healthy family friend.
 

 
1.   "OSWALD"
X Factor of Oswald Libami 
 

pes / male, tricolor         export the Poland

Polish Juniorchampion
Junior Winner
Best Junior of Breed
BOS - Best of Opposite sex

2.   "FELIX"
Xpert Felix of Libami
  ♂

pes / male, tricolor

 
3.   "CHLOE"
X the Unknown Chloe Libami
 

fena / female, tricolor              

 
4.   "ZOE"
Xenial Zoe by Libami 

fena / female, tricolor           

Výborný 1 / Excellent 1, CAJC, BOJ
Vítěz třídy mladých / youth class winner
Nejlepší mladý jedinec plemene / Best of Junior

 

1.10.2014     OSWALD

 

21.9.2014     ZOE

CACIB - Mezinárodní výstava České Budějovice 20.9.2014

Výborný 1 / Excellent 1, CAJC, BOJ
Vítěz třídy mladých / youth class winner
Nejlepší mladý jedinec plemene / Best of Junior

 

16.12.2013  ZOE

Dobrý den,
 Zoe prospívá fantasticky, je poslušná, krásně mění zuby a je neskutečně temperamentní. Hodina venku jí nestačí, chodíme dvakrát denně a krásně to Zoe svědčí a nám také. 
Jenom na váze nám moc nenabírá, všechnu energii spálí. Ale podvyživená není, vypadá skvěle. Přikládám dvě fotečky, jsem zvědav co na ni řeknete.
Přeji hezký den.
Na shledanou Švehla

 


 

13.11.2013  ZOE
 

Dobrý den,
rodokmen dorazil minulý týden, díky.
Zoe je zlatá, úžasně inteligentní a učenlivá.
Přikládám pár fotografií.

Hezký den Švehla

 

 

3.11.2013  ZOE

Dobrý den,
včera už jsem neměl sílu vám napsat a podělit se o první zážitky, tak dnes.

Zoe absolvovala cestu statečně, bohužel jsme ji nakonec nedali do krabice, nechali jsme ji jen na sedadle, a ještě jsme ani nedojeli do Hlinska a ukázala nám co měla na oběd. Jelikož to mistrně vrhla bráchovi za záda, tak se to rozpatlalo po celém zadním sedadle. Vystupovat, čistit, vyčurat, napít, do bedny, a jede se dál.
Potom už cesta byla naprosto v pohodě, spala skoro celou dobu, ještě jsme jednou stavěli, aby se nadýchla čerstvého povětří a napila a za tři hodinky jsme byli na Hluboké. Pak to přišlo. Strhlo se uvítací komando, nevěděl jsem co jsou děti a co psi. Čekali na nás už dvě hodiny ještě s jednou kamarádkou, no nádhera. A Zoe mi připadala, že je naše odjakživa. Musím říci, že jsme nadšeni. Zoe je komunikativní, zdá se nám, že má už zažité základní návyky, prostě super.
Pominuli malinká ukrupnutí, ale spíš radostí, krásně se na zahradě vyčurá, večer spala ve svém pelechu, od 23 hod. bez jakýchkoliv problémů, potichu, nestýskala si až do 6 hod., to se začala vrtět a šli jsme ven. Vyčurala se i vykakala, všechno vypadalo zdravě, žádný průjem nebo podobně.
Dala si namočené granulky k snídani, jen udržet dvě děti a štěně po ránu hodinu v klidu dá fušku.
Podívali jsme se do parku, zašli jsme na kafe. Prostě nádhera.
Jen mě překvapilo jak vyštěkala psům, které jsme potkali. Raději jsem ji ještě k žádnému nepouštěl.
Opravdu jsem překvapen jejími reakcemi, hned ví kde má místo, na povely reaguje, i když formou hry, ale je vidět inteligenci. Když jsem okřikl děti, protože s ní opravdu hrozně blbnou, okamžitě vycítila změnu tónu hlasu a přestala také blbnout.  Ještě jednou vám děkuji za celou rodinu, byl jsem velice spokojen s vaším přístupem, oslněn množstvím ocenění ve vitrínách, senzace.
Asi už jsem se dost rozepsal. Ještě jednou děkuji, přikládám i dvě fotky, okupuje sofa v kuchyni, s dětmi vyfotit nejde, vše se rozmaže.
Kdykoliv budete mít cestu okolo Hluboké, jste vítáni.
Přeji krásný den Švehla 

3.10.2013  CHLOE

Dobrý den,

posíláme pozdrav a pár fotek naší Chloe. Doma se rozkoukala velice rychle, ničeho se nebojí a je to pěkný číslo. Seznamování s další členkou rodiny probíhalo chvílema hodně divoce, Mája (tak jí říkáme) je velkej provokatér a neví kdy přestat , ale nakonec se holky srovnaly a myslím, že budou kámošky.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Anna Pelantová

 
 


 

 

5.9.2013  štěňátka mají 7 týdnů. Felix A Chloe odjeli dnes do nových domovů, Oswald odjede v sobotu do Wroclawi. Doma je ještě Zoe, která zůstává u nás v CHS.

ZOE

 

 

26.8.2013  štěňátka mají 6 týdnů. Jsou již zcela samostatná, za týden mohou odcházet do nových domovů. Jsou potřetí odčervena, otetována, očipována a kompletně očkována. Zde jsou nové fotografie.
The puppies 6 weeks.  They are ready to go from next weekend. They are third dewormed, chipped and fully vaccinated.
There are the new
photos.

Felix  

Oswald
 
   
Chloe  
   
Zoe  

 

18.8.2013 štěňátka mají 4,5 týdne. Byla podruhé odčervena. Začínáme s jejich socializací.
Vypadají výborně, jsou skvěle stavěná, mají vynikající kostru i pevnou povahu. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 4,5 weeks old. There are some new photos.

 

 

11.8.2013 štěňátka mají 3,5 týdne. Začínáme přikrmovat krmivem Royal Canin Starter. Zde jsou nové fotografie.
The puppies are 3,5 weeks old. They eat Royal Canin Starter and they are eating very well. There are some new photos.

 

 

28.7.2013 štěňátka mají 12 dní. Všechna jsou silná a prospívají výborně. Zde jsou nové fotografie.
The puppies 12 days old. They are strong and they are very well. There are the new photos.

 

OswaldFelix


   

ZoeChloe 

16.7.2013 se narodila štěňátka. Jsou čtyři, dvě fenky a dva pejsci.
Jeden pejsek má 230 g, ostatní 200 g, štěňátka jsou krásně zbarvená, silná a vyrovnaná.
The puppies were born. We have 2 females and 2 males wonderful colours and markings. One dog weigh 230 g, rest of pack weigh 200 g.
Puppies are very strong and balanced.


OswaldFelix


 

ChloeZoe


   
   

 

Pro více info a rezervaci můžete volat

 

..:: TEL   777 587 649 ::..

Pro více informací a rezervaci štěňátka nás, prosím, kontaktujte.
For more information and reservation of puppy contact me, please.

libami@seznam.cz