CHOVATELSKÁ STANICE

LIBAMI

Novinky | Úvod | Odkazy | Story | Memory | Kontakt | Juniorhandling | Krycí psi
Charakteristika plemen | Naši psi | Výrobky | Fotogalerie |  Štěňata

štěňata - puppies  2014
   Jack Russell Terrier  litter  " L "

23.6.2014 se narodila štěňátka - the puppies were born.
Plánovaný odběr - ready to go - 18.8.2014             

CHOVATELSKÝ SERVIS   

JRT s PP nebo bez?
Mýty, rozdíly a finance.

Proč nekupovat štěně  bez Průkazu původu?! 
    

dam B´Ozzie Lisa Libami                                          sire  JCH Dobiáš z Velfíku
Belgie / Francie                                                                                        Austrálie

                   

Babička ze strany matky Ozzie Lisa pochází z Belgie, dědeček ze strany matky Atrix z Francie, kdežto oba rodiče otce Dobiáše jsou z Austrálie. To zaručuje absolutní nepříbuznost a velkou genovou variabilitu. Široký genofond je nejlepší zárukou pevného zdraví štěňátek a prakticky vylučuje možnost výskytu genetických vad, jak je tomu možné u příbuznějších spojení. V rodokmenu rodičů nejsou žádní čeští předkové, štěňátka z tohoto spojení jsou absolutně nepříbuzná na český chov.
Otec Dobiáš z Velfíku je úspěšný pes, prakticky na všech svých výstavách obsadil první místo a získal titul. Je narozený v ČR po rodičích importovaných z Austrálie. Jeho otec Multi.CH. Lemosa Hopes MANDRAKE "Wizard" je jedním z nejlepších JRT u nás.

Oba rodiče mají vyšetření luxace patelly 0/0, vyšetřeno oční pozadí - PRA, CAT, LL negativní, audiometrická testace BAER - oboustranně normální potenciály, oboustranně slyšící. U otce v únoru 2014 a u matky před krytím provedeno vyšetření krve včetně celkové biochemie včetně sono vyšetření ledvin. Oba rodiče mají správný tvar i uložení ledvin a správnou funkci štítné žlázy (30 a 28 ng/l).
Jsou absolutně zdraví a toto spolu s jejich absolutní nepříbuzností je vysokou zárukou zdraví štěňátek, což je prvořadé. Otec je aktivní canissterapeutický pes ve speciální škole v Poličce, kam dochází 1x týdně. Je rovněž aktivním loveckým psem, vynikající v norování. Oba rodiče provozují a milují coursing i agility.
Předností obou rodičů je silná a pevná kostra, korektní stavba těla, krásná hlava a neagresivní a přátelská povaha. Oba mají vynikající pohyb.

otec Dobiáš
Očekáváme štěňátka kvalitního exteriéru a pevné, přátelské a aktivní povahy. Štěňátka budou vhodná k dalšímu chovu a hlavně jako zdravý rodinný přítel.
 

Grandma of this litter Lisa comes from Belgium, grandfather Atrix from France, while both parents of father Dobias are from Australia. This ensures absolute foreignness and a large genetic variability. Wide gene pool is the best guarantee of good health puppies and virtually eliminates the possibility of genetic defects, as is more akin to the connection. In the pedigree of parents aren´t  no czech ancestors, puppies from this litter are completely unrelated to Czech breeding.
Father Dobiáš of Velfíku is successful male virtually all their exhibitions took first place and won the title. It is born in the Czech Republic
from parents imported from Australia. His father Multi.CH. Lemosa Hopes Mandrake "Wizard" is one of the best JRT with our country.
Both parents have examination patella luxation 0/0, eyes tests - PRA, CAT, LL negative, audiometric testing of BAER - both normal potentials, bilateral hearing. The father in February 2014 and mother before mating have blood tests including total biochemistry, including ultrasound examination of the kidneys. Both parents have the right shape and saving kidney and proper functioning of the thyroid gland (30 and 28 ng / l). They are absolutely healthy and this together with their absolute foreignness is a guarantee of high health puppies, which is paramount. Father is active canissterapeutic dog at a special school in Polička 1x a week. It is also an active hunting dog, excellent in bolting. Both parents love coursing and agility.
The advantage of both parents is strong and solid skeleton, correct physique, beautiful head and non-aggressive and friendly nature. Both have excellent movement.We expect puppies quality exterior and solid, friendly and active nature. Puppies will be suitable for breeding, and especially as a healthy family friend.
 

Wizard děd - otec Dobiáše


 

 

"FINN"
Last Laugh by Libami  
 

pes , trikolor
male, tricolor                 

 
"RONALD"
Level Best by Libami  
 

pes , trikolor
male, tricolor                 

export the Russia

"ZACK"
Live Wire by Libami  
 

pes , trikolor
male, tricolor                 

 
"COBY"
Lone Wolf by Libami  
 

pes , trikolor
male, tricolor                 

 

 

26.10.2014    Last Laugh by Libami

Dobrý den,
s jistým zpožděním se ozýváme, abychom Vám dali vědět, jak se má a roste (velmi ☺) Finn, ehm, tedy vlastně nyní již Sherlock.
Sherlock je strašně hodné, mazané, nebojácné štěně, které nás nepřestává denně překvapovat. Poté, co jsme si ho od Vás přivezli (cestu zvládl až na krátký brekot velmi klidně), jsme mu ukázali jeho nový domov, z něhož ho nejvíce zajímala samozřejmě miska. Spánek nijak zvlášť nevyžaduje, přes den vlastně provozuje krátké patnáctiminutovky, během kterých načerpává síly na další a další řádění, hry a realizaci svých více či méně chytrých nápadů. Mezi ty méně oceňované řadíme občasné zahryznutí do nohou stolu či našich, schopnost nalézt a do pelíšku přemístit boty, ponožky, případně balíčky papírových kapesníků. Za perfektní hřiště považuje naši mini zahrádku, o jejíž estetické stránce má poněkud jinou představu než my. Prozatím se věnuje zejména výkopovým pracím ☺. Nejzábavnější však pro něj patrně jsou jeho vlastní hračky, zejména takové, u kterých musí napnout hlavu a příjít na to, jak z nich dostat ukryté pamlsky. Nejvíc zábavy užije na procházkách. Protože bydlíme blízko lesa, je jejich častý cíl poměrně zřejmý. Rovněž aktuálně máme v nejbližším okolí „úrodu“ nejrůznějších štěňat, takže mu můžeme dopřát dostatek čtyřnohých parťáků. Od samého začátku je na něm vidět, že je od Vás krásně zvyklý na soužití se psi a je schopen se ve „smečce“ prosadit. Při hře s nimi je přiměřeně sebevědomý, aktivní a komunikativní. Problém mu nedělá ani vycházet s dospělými psi. V rodině máme jezevčíka a dva maďarské ohaře a Sherlock se poměrně rychle naučil s nimi vycházet. Celkem záhy jsme Sherlocka začali seznamovat i s dalšími aktivitami, takže již zvládá jízdu na kole v košíku, bereme ho na výlety, nemá problém s návštěvami v restauracích, jízdou v MHD, vlaku či s pobytem mezi velkým množstvím cizích lidí, neplánovaně zkusil i plavání a jde mu výborně ☺. Na většinu věcí, které vidí nebo zažívá poprvé, reaguje klidně, zvědavě, nemáme příliš problémů mu „vysvětlit“, jaké chování od něj čekáme. Samozřejmě ho už od začátku učíme základní povely, s některými máme úspěch větší („sedni“, „lehni“, „ke mně“), s jinými ještě trochu „bojujeme“ (takové „čekej“ je pro něj většinou prakticky nerealizovatelné ☺).
Sherlockův denní program se řídí podle toho, je-li víkend nebo pracovní den. Během dne, kdy jsme v práci, zvládá být sám doma, aniž by tesknil, samozřejmě to máme zařízené tak, že se u něj v poledne někdo z nás staví, vyvenčí ho a hlavně (tak to zjevně vidí on) naplní misku. Odpoledne má pak vždycky nějakou dlouhou procházku, snažíme se, aby se v průběhu ní hodně vyběhal na volno, pohrál si se jinými psy a tak vůbec, prostě aby měl pestrý program. Prozatím nechodíme na cvičák ani do „psí školky“, ale máme to v plánu, stejně jako agility. Už nyní se ukazuje, že Sherlock více než splní naše přání být nám parťákem při běhání a jízdě na kole. O běhání má veliký zájem už nyní a tak ho musíme drobet krotit. Víkendový program je pro něj samozřejmě zábavnější, protože máme více času. Sherlock má rád jízdu autem, takže výlety do Krkonoš, Orlických hor či jinam, aktuálně se s ním chystáme do Vídně . Asi nemusím psát, že Sherlock oprávněně budí pozornost, kamkoliv s ním přijdeme, jsme moc rádi, že jsme od Vás získali tak krásného a povahově nesmírně milého společníka, který nám dělá pouze radost. Posíláme i pár fotek, abyste si mohli prohlédnout, jak roste.
S pozdravem a přáním mnoha dalších krásných štěňat, výstavních úspěchů a radosti
Jitka a Daniel Mackovi
a Sherlock

 

7.10.2014     Lone Wolf by Libami

Dobrý den,
omlouvám se, že Vám píšu až teď, ale nějak jsem na to vždycky zapomněla. Coby se má dobře, tím dobře myslím, že je to pěkný rošťák :D S Altíkem, tím naším labradorem, jsou nejlepší kámoši a když je k sobě pustíme, pořád se tahají o uzly a o nějaké dřeva, navzájem si kradou jabka, co najdou na zahradě :D a když není nic po ruce, tak se mu Coby věši za uši a za pysky a Altík si to nechá líbit nebo ho pácne ťapkou. S našema 4 kočkama to vypadá o něco hůř, s tou nejmladší se pořád navzájem drží pod krkem, je to pořád jenom hra, ale Sisinu to bolí, stejně si to ale nechá líbit, protože je ráda, že si s ní konečně někdo hraje. Další kočka si s ním občas dá pusu, ale pak většinou vyskočí někam, kam nedošáhne. Jep si chvilku hraje, ale pak si sjedná pořádek, no Max, ten na něj jen syčí a mává před ním packama.
Když se seznamuje s cizím psem, tak je ze začátku na rozpacích, ale pak se začnou očichávat a vrtět ocáskama a když se loučí, tak ještě kňučí :D Nejhorší je, když potkáme nějaké lidi, to za nima chce vždycky jit, skočí po nich předníma packama a když se nechají, tak jim oblíže i celý obličej :D a všude pořád jenom slyšíme, jak je krásný, roztomilý, a jak by ho chtěli taky :) Minimálně jednou týdně s ním jezdíme autem a vůbec mu to nevadí. Když jsme jeli poprvé, tak kňučel, ale když jsem ho vyzdvihla a on se mohl dívat co se venku děje, tak přestal, ted už jezdí sám vzadu na sedačce v postroji do auta a většinu cesty prospí nebo nás pozoruje. Vlakem jsme zatím jeli jen jednou, ale to už vůbec neřešil, prospal celou hodinu. Koupili jsme ted pro něj tašku, tak až si na ni zvykne, zkusíme i autobus. Tak nějak se ničeho moc nebojí, ani když je zaplý vysavač, tak kolem něj pobíhá, u fénu je spíš zvědavý, proč je ten vzduch teplý, a když jsme vyorávali brambory, tak mu ani tera nic nedělala a to stresovala dokonce i mě, když jsem byla malá :D Z vyorávání byl uplně unešený, celý tři hodiny pobíhal z řádku do řádku, plantal se nám pod rukama, přenášel brambory, hrabkal a zabořoval čumák :D a pak jsme ani nevěděli, že nějakého psa máme, jak byl unavený. Jinak už je teda doočkovaný a odčervený. Bohužel jsme na veterinu museli ještě 4x, protože minulý týden sežral kousek provázku a zůstal mu v žaludku a tak všechno jídlo zvracel, tak dostával injekce a byl na dietě a už je to dobré. Jenom teda na to, jak při prvním očkování si ani nevšiml, že ho něco pichlo, tak když jsme tam byli naposled, měli jsme co dělat, abysme ho udrželi a řval u toho, jak kdyby mu řezali nohu.. Pořád jsme si říkali, jak máme docela hodného russlíka, protože všechno okusuje, ale nic nezničil, ani svoje hračky. Jediné co roztrhal, byla krabice kterou na trhání měl. No, už tak hodný není, jednou na mě usnul, tak jsem šla spat taky a když jsem se vzbudila, našla jsem ho na vedlejší posteli, kam jsme do té doby před ním schovávali věci. Vlezl do batohu, našel sáček s granulema na víc než jeden den a krabičku s asi tak 8 piškotama, no samozřejmě tam už nic nezbylo. Jo a ještě mě nějak záhadně vydělal tablet z obalu, tablet mu moc rozkousat asi nešel, tak se vyřádil na obalu.
Spává s nama v posteli, jednou jsem ho přikryla dekou a od té doby se tam pořád dobývá. Když jsme od vás odjížděli, tak se pořád uklidnoval tím, že mě žužlal předloktí, jak kdyby si myslel, že z tama snad poteče mlíko nebo co :D a to dělá ještě doteď. V pelíšku je když nejsme doma. To mu ze začátku strašně vadilo, když tu měl být sám, ale ted mu vždycky rozdrobím piškot do pelechu a on to tam tak půl hodiny hledá, takže si ani nevšimne, že už je tam sám, a ikdyž jsme pryč delší dobu, tak začne štěkat až když třeba promluvíme na Altaje co je dole.
Největší problém zatím máme s venčením, venku sice potřebu udělá, ale stihne hromadu loužiček ještě i doma. Obzvlášt rád to dělá v kuchyni pod stolem, těžko říct proč. Je šikovnější než Altík, ten neví co po něm chcem, když leží a řeknem mu sedni. Cobymu to problém nedělá, dokonce i stůj zvládá, umí dat jednu packu, pak i druhou, dává si s nama high five :D, umí poprosit - to je jeho nejoblíbenější, trošku se umí plazit, když si dám piškot nad rameno, tak umí i objímat :D. Zůstaň zvládá jenom tak na tři kroky a místo už ho ani neučíme, protože v pelechu moc času fakt netráví a na naši postel zatím sám nevyskočí. Na procházce pořád využíváme k noze - protože ví, že když u té nohy půjde, tak dostane piškot, ale jinak se mu moc chodit na vodítku nechce. Na volno frčí jak fretka, ale na vodítku ze začátku furt posedával, ted už teda sedá jenom když je unavený a chce se nosit, ale pořád postává a nechce jít, sem tam zabere, když mu řeknu jdeme, nebo když vidí, že je Martin s Altajem už daleko a nebo když se rozběhnem, tak běží s nama, samozřejmě že neběháme víc než jenom pár metrů.
S pozdravem Jana Krejčířová

 

10.8.2014  štěňátka mají 7 týdnů.
Jsou již zcela samostatná, brzy mohou odcházet do nových domovů. Jsou potřetí odčervena, otetována a kompletně očkována. Zde jsou nové fotografie. The puppies 7 weeks.  They are ready to go this week. They are third dewormed, chipped and fully vaccinated.
There are new
photos.

RONALD  
   
   

 

23.7.2014 štěňátka mají 4 týdny, váží cca 1 kg. Byla podruhé odčervena, baští a prospívají výborně.
Dostávají speciální startovací krmivo a probiotika pro lepší trávení.
Zde jsou nové fotografie. Volní k rezervaci jsou ještě dva pejskové.
Puppies are 4 weeks old
and they weigh cca 1 kg. They have been dewormed for the second time. They eat special starting dry food and probiotics for better digestion. There are the new photos. Two boys are available.
 
   
FINN RONALD
 
   
ZACK COBY

 

3.7.2014 štěňátka mají 10 dní.
Přišli jsme bohužel o fenečku, byla zdravá a silná. Podrobnější vyšetření ukázalo, že se udusila mlékem. Zde jsou nové fotografie.
The puppies 10 days old. There are the new photos.

 

23.6.2014 dnes se narodila štěňátka. Je jich pět, jedna fenka a čtyři pejsci.
The puppies were born. We have 1 female and 4 males.

Štěňátka mají zajímavé zbarvení. Všechna jsou aktivní a velmi vyrovnaná, porodní váha 180 - 200 g.
   Puppies have interesting colors. All are active and very balanced with birth weight 180 - 200 g.

 

EVIE  
   
FINN  
   
RONALD  
 
   
ZACK  
   
COBY  
   

 

 

 

..:: TEL   777 587 649 ::..

Pro více informací a rezervaci štěňátka nás, prosím, kontaktujte.
For more information and reservation of puppy contact me, please.

libami@seznam.cz